Christian Ackermanni projekti uurimismeeskond on Muinsuskaitseameti aastapreemia laureaat

14. oktoobril Proto Avastustehases toimunud tänuüritusel andis Muinsuskaitseamet preemiad neljateistkümnele möödunud aasta kõige silmapaistvamale restaureerimistööle, uusehitisele ajaloolises keskkonnas, inimesele, avastusele ja teole.

Laureaadi tiitel kategoorias Parim uurija omistati Christian Ackermanni projekti uurimismeeskonnale.

Christjan Ackermanni projekt on toonud unustuse hõlmast välja Eesti barokiajastu skandaalseima ja andekaima kujuri, kelle töökojast pärinevad kõik silmapaistvamad 17. ja 18. sajandi vahetusel valminud Põhja-Eesti kirikute altariseinad, kantslid ja vapp-epitaafid.
Projekti raames on kokku pandud laiapõhjaline interdistsiplinaarne meeskond, kelle abil on saadud uut ja olulist teadmist mitte üksnes Christian Ackermanni vaid kogu barokiajastu eesti kunstiloo kohta. Meeskonnal on ka märkimisväärne panus avalikkuse kaasamisel ja pärandialase teadlikkuse tõstmisel – ekskursioonid ja töötoad kirikutes on aidanud kogukondadel mõista, kuivõrd vaimustava pärandi hoidjaiks nad on. Peatselt avanev näitus Niguliste muuseumis ja sellega kaasnev trükis aga tutvustavad aastatepikkuse töö tulemusi nii kohalikule kui ka välismaisele publikule.
Kõigi meeskonnaliikmete ja projektiga saab tutvuda kodulehel www.ackermann.ee/projekt

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie tõi oma aastapreemiate jagamisel peetud kõnes välja, et kevadine eriolukord pani kultuuripärandile positiivses mõttes suure surve ja ootused: „Inimeste huvi kultuuripärandi vastu oli sellel suvel enneolematult suur – pargid, lossid, varemed, väikemuuseumid ja mõisad nautisid külastajate tähelepanu.“ Tänavused preemiasaajad annavad tema sõnul tunnistust, et meie kultuuripärand on suureks huviks valmis. Eesti on saanud rikkamaks suure hulga silmapaistvalt restaureeritud hoonete, kunstimälestiste ning avaliku ruumi võrra, mida aitavad hoida oma ala tõelised professionaalid ning mitmekesisest elukeskkonnast hoolivad inimesed.

Aastapreemiate nominentide seast leiab teisigi EKA taustaga tegusaid inimesi, kokkuvõtliku ülevaatega saab tutvuda Muinsuskaitseameti kodulehel.

Tänuüritus on järelvaadatav Facebookis.

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine