Disaini eelakadeemia II: erialamoodulid

DISAINI EELAKADEEMIA II OSA „. . .  MÕELDUD, TEHTUD“ . . .  koosneb erialamoodulitest disainiteaduskonna osakondades ja lõpeb esitlusega.

Erialamoodulid mahuga à 8 akadeemilist tundi annavad süvendatud ülevaate erialastest oskustest ja tegevustest. Erialamooduleid võib osaleja valida nii mitu, kui on huvi.

Disainiteaduskonna osakondades tekib eelakadeemias osalejal selgem arusaam eriala olemusest ja haridusest ehk sellest, kelleks õpitakse ja kuidas valitud eriala teadmisi ja oskusi tänapäeval rakendatakse. Samuti saavad osalejad teavet EKA sisseastumiseksamite ja edasiõppimisvõimaluste kohta.

Eelakadeemia teise osaga on võimalik liituda ka esimest osa läbimata, näiteks osaledes lahtiste uste päeva ekskursioonil või lihtsalt väljastpoolt.

 

Ühe mooduli aeg, koht, maht ja hind

Aeg: laupäeval kl 10–17 (alates 10. märtsist 2018)

Koht: Eesti Kunstiakadeemia õppehoonetes

Maht: üks moodul 8 akadeemilist tundi

Hind: 40 eurot, alla 21aastastele 25 eurot

 

Disaini eelakadeemia erialamoodulid 2017/2018. õa kevadsemestril

  • Keraamika, 10. märts
  • Moedisain, 17. märts
  • Tootedisain, 24. märts
  • Tekstiilidisain, 7. aprill
  • Nahakunst, aksessuaari- ja köitedisain, 14. aprill
  • Ehte- ja sepakunst, 21. aprill
  • Klaasikunst ja -disain, 28. aprill
  • Graafiline disain, 5. mai

Registreeri SIIN

 

Disaini eelakadeemia: keraamika

Aeg: 10.03.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Osalejatele tutvustatakse eriala. Koos vaadatakse, mida saab savist teha ja kuidas valmib keraamiline vorm. Tutvutakse savitehnikatega, milleks on savi vormimine, pallitehnikas ümarvorm, 2D–3D modelleerimine, savi treimine, 3D-printimine ja 3D-savivorm sünd. Võimalus on printida oma 3D-savivorm.

Juhendavad Eesti Kunstiakadeemia keraamikaeriala magistrandid Kristel Ojasuu ja Eve Hint.

 

Disaini eelakadeemia: moedisain

Aeg: 17.03.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Töötoas toimuvad erialased katsetused (joon, vorm ja lõige) ning praktiliselt lahendatakse modelleerimisülesanne.

Juhendavad Eesti Kunstiakadeemia moedisaini õppejõud Anu Ojavee (EKA, magistrikraad) ja Anna Viik Archanjo (EKA, bakalaureusekraad). Loe Anna kohta lähemalt artiklit SIIT .

 

Disaini eelakadeemia tootedisaini moodul

Aeg: 24.03.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Moodul algab loenguga, kus tehakse sissejuhatus tootedisaini ja antakse nõuandeid selle kohta, kuidas valmistada end ette sisseastumiseks. Seejärel on kavas töötuba „Kasutajakeskne disain. Nutikad esemed ja süsteemid“.

Juhendavad Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini dotsent Maarja Mõtus (EKA, magistrikraad), tootedisaini õppejõud Anna Roomet ja tootedisaini eriala magistrant Siim Jesper Varblane.

 

Disaini eelakadeemia tekstiilidisaini moodul

Aeg: 7.04.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Moodul algab tekstiilidisaini sissejuhatava loenguga ja näidetega sisseastumiseksami võimalikest ülesannetest. Järgneb kaks loengut-töötuba. Esimese teema on kangakujundustehnikate tutvustus ja kavas on siiditrüki töötuba, teine kannab pealkirja „Sissejuhatus nutitekstiili“.

Juhendavad Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini dotsendid Krista Leesi (EKA, magistrikraad), Piret Valk (EKA, magistrikraad) ja Kristi Kuusk (Eindhoveni Tehnoloogiaülikool, PhD). Loe Krista tegevusest lähemalt tema veebilehelt (http://www.kristaleesi.ee), Pireti kohta temaga tehtud intervjuud (http://tekstiil100.wixsite.com/tekstiil100/piret-valk) ja Kristist lähemalt tema veebilehelt (http://www.kristikuusk.com/).

 

Disaini eelakadeemia nahakunsti-, aksessuaari- ja köitedisainimoodul

Aeg: 14.04.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Moodul algab eriala ja sisseastumiseksami tutvustusega. Seejärel on kavas nahast väikeaksessuaari kollektsiooni loomine ja pabermärkmiku tegemine.

Juhendab Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna õppejõud Marta Moorats (EKA, magistrikraad).

 

Disaini eelakadeemia ehte- ja sepakunstimoodul

Aeg: 21.04.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Moodul algab loenguga, kus antakse ülevaade ehte- ja sepakunstist kui nüüdisdisaini ja kunstimaailma lahutamatust osast. Osaleja saab teada, millised on metallikunstniku roll, ülesanded ja proovikivid tänapäeva ühiskonnas.

Järgneval ringkäigul töökodades tutvustatakse metallitöö vahendeid, masinaparki ja põhilisi tehnikaid. Seletatakse, kuidas käib Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunstiõpe, ning näidatakse tudengitööde varal, milliseid teadmisi selle käigus omandatakse.

Praktilise ülesandena valmib osalejal enda kavandatud objekt. Seda valmistades õpib ta ehtekunstniku põhilisi töövõtteid.

Juhendab Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti õppejõud Urmas Lüüs (EKA, magistrikraad). Vaata tema töid SIIT.

 

Disaini eelakadeemia klaasikunsti- ja -disainimoodul

Aeg: 28.04.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Raja tn 11a, Tallinn

Moodul algab eriala tutvustusega, kavas on loeng klaasi kuum- ja külmtöötlustehnikatest. Tutvutakse töökoja seadmete ja võimalustega ning osaletakse klaasipuhumise demonstratsioonil.

Praktilise tööna valmistab iga osaleja leekpõletil klaashelmed. Selle käigus õpitakse tundma klaasi käitumist nii külmalt kui ka kuumalt ning saadakse ettekujutus töövahenditest ja tehnikast. Saab proovida ka klaasipuhumist.

Juhendavad Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti õppejõud Toomas Mäelt (EKA, magistrikraad) ja klaasikunstnik Mari-Liis Makus. Vaata Mari-Liisi töid tema veebilehelt.

 

Disaini eelakadeemia graafilise disaini moodul

Aeg: 5.05.2018 kl 10–17 (8 akadeemilist tundi)

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Kohtumise alguses tutvustatakse eriala ja sisseastumist, samuti graafilise disaini liike ja analüüsitakse neid. Praktiliselt tehakse läbi kommunikatsiooni põhitõdesid sisaldav analüüs.

Juhendab Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini õppejõud Ott Kagovere (Tallinna Ülikool, magistrikraad). Loe tema artikleid ajakirjast Estonian Art.

 

Registreeri SIIN

 

ÕPPEKAVARÜHM

Moe-, sise- ja tööstusdisain

 

Moodulis osalejale väljastatakse EKA täienduskoolituse tõend.

Jaga sõpradega:

Postitas Kristiina Krabi
Viimati muudetud