Edith Karlsoni hundid roosiaias

Kunstnik Edith Karlson. Kuvatõmmis: Andres Lõo

EKA Skulptuuri ja installatsiooni osakonna vilistlane Edith Karlson eksponeeris Presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias hundikujulisi skulptuure. Karlsoni pseudolooduslik installatsioon oli kunstniku sõnul innustatud koroonaaja uudistest, mis kõnelesid looduse pealetungist linnale. Loomamotiivide kasutamise poolest tuntud Karlson tõi kujundlikult hundid presidendi lambakarja.

“Kui tulin aeda vaatama, siis siinne korrastatus ja sirgjoonelisus (Kadrioru loss ja park on prantsuse stiilis barokkajastu musternäide – AL) viis mõttele hundist metsiku ja puhta looduse sümbolina”, rääkis kunstnik ERR-ile ning lisas “/…arvestades praeguseid hullumeelseid olusid, mängin loomad linnas mõttega.”

Rõhutamaks uurimuspõhist lähenemist ning selgitamaks loodusepoolset vaatenurka oma loomingus, lausus kunstnik ERR-ile “Kui teha researchi, mis või kes on hunt, siis tegemist on imelise intelligentse loomaga, mis/kes peegeldab terviklikku ökosüsteemi ja on ideaalne indikaator, näitamaks, kas loodusega on või ei ole kõik korras.”

Installatsiooni sai imetleda vaid roosiaias kohapeal ning meedia vahendusel.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Installatsioon ja skulptuur