Eduard Wiiralti stipendiumi konkursi tähtaeg on 24. november!

Eduard Wiiralt, "Lamav tiiger"

Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi konkursitähtaeg läheneb!

Kultuuriministeerium kuulutas välja kunstiüliõpilaste konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ning sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist. 

„Eduard Wiiralti looming kõnetab kunstihuvilisi endiselt ning seda hinnatakse kõrgelt ka kunstiturul. Tänu tema tööde kasutamisest ja edasimüügist laekunud autoritasudele on meil taas võimalus anda hoogu noortele kunstnikele, kes soovivad oma loomingule pühenduda keerulisel 21. sajandil. Wiiralti-nimelist stipendiumi saame senistel alustel jagada veel 2024. aastani, mil lõppeb tema autoriõiguse kehtivuse tähtaeg,“ märkis Kultuuriministeeriumi kunstinõunik, valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre.  

Stipendiumit võib taotleda iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng, sealhulgas välisülikoolis õppija. Taotluste hindamisel lähtutakse taotleja eelnevast loomingulisest tegevusest ja kunstnikupositsiooni isikupärasusest, stipendiumi kasutamise eesmärgist ja taotluse motiveeritusest ning akadeemilistest tulemustest.  

Stipendiumi suurus on 3000 eurot. Juhul, kui autoritasusid koguneb rohkem kui ühe stipendiumi jagu, võib komisjon teha ettepaneku mitmele isikule stipendiumi määramiseks. Wiiralti stipendiumid annab koos Artur Lemba nimeliste muusikastipendiumitega laureaatidele aasta lõpus üle kultuuriminister Piret Hartman. Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile traditsiooni kohaselt nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides. 

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada Kultuuriministeeriumile vabas vormis digiallkirjastatud avaldus koos motivatsioonikirja, loomingulist ja erialast tegevust tutvustava portfoolio ning tõendiga õppimise kohta. Taotlused palume saata hiljemalt 24. novembriks e-posti aadressile min@kul.ee. Täpsemate tingimustega saab tutvuda ministri käskkirjas.  

Eduard Wiiralti autoritasude pärija on Kultuuriministeerium. Kunstniku loomingu kasutamise eest laekuvast rahast makstakse stipendiumi alates 2004. aastast. 2021. aastal olid stipendiumi laureaadid metallikunstnik Urmo Teekivi, visuaalsete kujunditega töötav Anna Tamm, moelooja Cärol Ott ning kaasaegne kunstnik Cloe Jancis.  

Lisainfo
Maria-Kristiina Soomre
Kultuuriministeeriumi kunstinõunik
628 2242
maria-kristiina.soomre@kul.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud