Eelakadeemia hakkab tulevasi EKA arhitektuuri­teaduskonna õppureid ette valmistama ka Tartus

Tartu Loodusmaja. Foto: Jaan Sokk


Juba 18. septembril alustab Tartu Loodusmajas Arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemia, mis on suunatud nendele noortele, kes kaaluvad õpingute jätkamist EKA arhitektuuriteaduskonna bakalaureuseõppes, kuid kelle jaoks jääb Tallinn praegu veel liiga kaugeks, et iganädalaselt eelakadeemia loengutesse jõuda.

Kuigi kursusele saab veel registreeruda kuni 11. septembrini, on kiiremad ennast juba osalema lisanud. Uurisime nende seast kolmelt Lõuna-Eesti noorelt, millised on nende endi ootused esimesele Tartu eelakadeemiale.


Soov omandada loomingulise eneseväljenduse põhioskusi

Anabel: „Sel suvel kandideeris minu hea sõbranna EKAsse ja tema tutvustaski mulle eelakadeemiat.

Ta ei saanud sellest ise osa võtta, kuna varem on eelakadeemia toimunud ainult Tallinnas ja logistiliselt oleks olnud seda iganädalast sõitmist väga keeruline organiseerida.


Nüüd aga, mil eelakadeemia ka hakkab ka Tartus toimuma, tundub see väga hea võimalus, millest kinni haarata.

Mulle meeldib, et toimumiskohaks ei ole valitud igav plokkmaja. Tartu Loodusmaja on arhitektuurselt väga põnev hoone, olen siia varem sattunud ka õppereisi käigus. Lisaks on selle asukoht kesklinnas väga mugav.

Loodan Tartus toimuvast eelakadeemiast saada vajalikke põhioskusi ja teadmisi, mis aitaksid mind sisseastumiskatsetel ja üldisemalt kogemust sellest, mis mind EKAs ees ootaks. Soovin arendada oskusi, kuidas oma mõtteid esitada ja neid visuaalselt väljendada.

Mulle on juba väikesest peale meeldinud disain ja üleüldse igasugune loominguline tegevus, eriti joonistamine. Tänaseks tundub aga, et just arhitektuur on üks väga põnev valdkond, millega tahaksin põhjalikumalt tutvust teha.”


Valmistumine eesootavateks sisseastumiskatseteks

Hanna-Lauren: „Otsustasin osaleda Tartu arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemias, kuna plaanin järgmine aasta kandideerida EKA sisearhitektuuri bakalaureuseõppesse. See eelakadeemia aitab mind ette valmistada selleks, mis sisseastumiskatsetel ees ootab.


Usun, et sellelt kursuselt õpin arhitektuuri ja sisearhitektuuri kohta paljut, mis on tulevikus abiks selles valdkonnas erialaseks arenemiseks.”


Võimalus luua sisseastumiskatseteks vajalik protfoolio

Greete-Liis: „Otsustasin osaleda sel sügisel Tartu eelakadeemias, kuna plaanin tuleval aastal EKA sisearhitektuuri bakalaureuseõppesse astuda. Olen tahtnud sisearhitektuuri õppida alates viiendast klassist, kuid mul on siiani veel mõned kahtlused.


Loodan, et eelakadeemia abiga saan parema ettekujutuse, kuidas EKAs õpingud välja näevad ning teha omad järeldused, kas see eriala on ikka minule. Ootan, et kursus oleks õpetlik, kuid samas ka piisavalt lõbus, et ei tekiks tüdimust. Lisaks aitab eelakadeemia luua sisseastumiseks vajaliku portfoolio, mis on tulevikus vägagi vajalik.”

Pildil EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan, professor Andres Ojari, kes on Tartu eelakadeemia üks juhendajatest

Tartu arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemias õpitakse

  • väljendama oma ideid mõtestatult ja kriitiliselt
  • tajuma ja joonestama ruumilist keskkonda
  • esitlema oma ideid ruumilise maketi abil
  • looma ruumikujundusega seotud projektide portfooliot

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia