Eelakadeemiast, osalejate endi pilgu ja sõnadega

Jaanuaris stardib taaskord Eelakadeemia, et lihvida EKAsse triivivate noorte erialaseid teadmisi ning oskusi. Tulevikuperspektiivide sekka vaatame aga korraks tagasi, et piiluda Eelakadeemias õppimise kogemusesse osalejate endi tagasiside kaudu.

Vastab Tatjana Štšurikova:

Tänavu lõpetan Tallinna 53. Keskkooli 12. klassi. Õppimise ajal käisin kunstikoolis, mille lõpetasin eelmisel aastal. Mulle on alati meeldinud joonistada. Vabal ajal ma sageli joonistan, joonestan või maalin.

Mõte ja soov ülikooli astuda ning arhitektuuri õppida oli mul juba ammu, aga ma ei teadnud, mida kujutab endast arhitektuur või sellel erialal õppimine. Kui meie koolis käis külas Narva peaarhitekt, siis ta rääkis, et kunstiakadeemias on võimalik käia eelakadeemias ja valmistuda sisseastumiseks.

Õpin Eelakadeemias, sest siin saan end proovile panna, mulle antakse soovitusi ja abi ning ma õpin midagi uut. Eelakadeemia on kestnud juba üle kuu aja. Seni olen õppinud näiteks seda, kuidas joonise järgi maketti teha, kuidas erinevaid materjale kasutada ja leida head ruumilised lahendused.

 

Vastab Anett Anton:

Olen praeguseks käinud eelakadeemias umbes kuu aega. Sellele eelnenud viimane koolikogemus on mul Saksamaalt, kus õppisin ülikoolis ärijuhtimist. Peale pooltteist aastat õpinguid veendusin, et see valdkond ei sobi minu jaoks. Otsustasin õpingud katkestada, et leida see, mis mulle tõeliselt huvi pakub.

Muinsuskaitse on midagi, mis on mind alati huvitanud. Liitusin eelakadeemiaga, et saada enne sisseastumist oma otsusele kinnitust. See on suurepärane viis saada paremat aimu sellest, mida mingi eriala õpe endast kujutab ning missuguseid oskusi ja teadmisi ning kui suurel määral peaks enne õppima asumist valdama. Otse loomulikult saab eelakadeemiast ka head nõu sisseastumiskatseteks.

Kuna muinsuskaitse eelakadeemia on koos nii arhitektuuri kui ka sisearhitektuuri eelakadeemiaga, olen nii-öelda boonusena saanud sissejuhatuse ka neisse erialadesse. Seejuures saan proovida kätt maketeerimises, joonistamises ja kompositsioonide analüüsimises ning avardada oma silmaringi. Ootan huviga, mida toovad järgmised tunnid!

 

Vastab Kertu Kuusemets:

Ma õpin gümnaasiumi viimases klassis ja mul on suur soov tulla EKA-sse õppima sisearhitektuuri eriala. Mind ümbritsev ruum ja keskkond on mulle väga oluline, seepärast otsustasin juba gümnaasiumi alguses, et enne sissastumist tulen eelakadeemiasse. Soovisin saada aimu, millega sisearhitektuuri erialal täpsemalt tegeletakse, ning näha oma silmaga siinseid inimesi ja koolis toimuvat.

Loodan kursuse jooksul saada (olen juba saanud!) rohkelt ideid portfoolio koostamise jaoks. Tunnen, et see teema on mulle väga vajalik, sest olen olnud kunstis iseõppija ja näpunäited on suureks abiks. Mulle meeldib väga, et igas tunnis saan oma mõtetele tagasisidet ja et arutlusteemad on huvitavad.

Senise umbes kuu aja jooksul olen enda arvates arendanud kõige rohkem oma ruumitaju. Üliarmas juhendaja Alina mahutas igasse tundi sketšimisülesanded, mis olid kohati ikka parajad pähklid! Aga tänu neile tunnen nüüd, et selle lühikese ajaga suudab juba miski mu sees neid kõige tähtsamaid jooni tabada.

 

Vastab Sanna Vettik:

Olen kahe lapse ema ja praegu kodune. Otsustasin (sise)arhitektuuri ja muinsuskaitse eelakadeemia kasuks, kuna olen otsimas, kelleks ma soovin saada. Loodan, et tänu eelakadeemiale saan sellele küsimusele vastuse.

Seni on eelakadeemia jätnud mulle väga sooja ja hea mulje. Õpetajad on pigem nagu sõbrad, kellelt saan teadmisi. Olen lühikese aja jooksul õppinud palju, näiteks visandamist ja ruumi joonistamist. Näen, et suudan ja soovin õppida ning areneda veelgi rohkem. Tunnen, et olen teinud õige valiku, otsustades eelakadeemia kasuks.

Eelakadeemia uutele kursustele saad registreeruda siin.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud