Eesti Kunstiakadeemia Nahakunsti osakond tähistab 100. tegutsemisaastat

Eesti Kunstiakadeemia Nahakunsti osakond tähistab sel aastal olulist ning märkimisväärset 100. juubelit. Selle relevantse sünnipäeva väärikaks tähistamiseks korraldatakse mitmeid näituseid, mis tegutsemisaastate ajalugu nii nahakunsti- kui ka lihtsalt disainihuvilistele ja moesõpradele pisut enam avavad. 

1. veebruarist kuni 19. aprillini on Tallinna Kaubamaja vaateakendel näituse #EKANAHK100 raames eksponeeritud parimad näited EKA Nahakunsti osakonna tudengite viimase viie aasta loomingust. Autorite fantaasiamaailma avav väljapanek põhineb vastandumisel – klassikalisel valguse-varju võitlusel, tehnoloogia ja vanade käsitöövõtete kõrvutamisel, reaalse ja mängumaailma eristamisel. Kas see, mis tundub päris, on ikka päriselt päris? Või oleme me kõik vaid osa kellegi virtuaalsest maailmast? Välja pandud kinnaste, kottide, jalanõude ja kübarate autoriteks on näiteks Mari Masso, Kreete Pillenberg, Kadi Paasik, Kärt Põldmann, Marika Jylhä jpt.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis avatakse 1. märtsil näitus saja tegutsemisaasta jooksul Nahakunsti osakonna arhiivifondi kogunenud väljapaistvamatest töödest. Erinevatel aastakümnetel valmistatud nahkköited, – karbid, -kotid jm peegeldavad küll erinevaid esteetilisi tõekspidamisi, kuid on ajajoont hüljates asunud muuseumi trepigaleriis sõbralikku dialoogi. Need hingega asjad demonstreerivad tudengite loomingulist pühendumist ja alati eksaktset teostusoskust läbi osakonna pika ajaloo.

Viru keskuses asuv Rahva Raamat võõrustab EKA Nahakunsti osakonna 100. sünnipäeva puhul 1. märtsist kuni 1. aprillini raamatuköitekunsti tutvustavat temaatilist ekspositsiooni Põrgu. Tudengid on vorminud Dante Alighieri tuntud teose „Jumaliku komöödia“ esimese ja kõige enam hinnatud osa „Põrgu“ enda loodud köitesse. Just need erinevad köitelahendused pisut hirmuäratava nimega näitusel huviliste ette jõuavadki. 

Jaga sõpradega:

Postitas Marta Moorats
Viimati muudetud