Eesti Kunstiakadeemia tootedisainiosakond pakkus välja lahendusi Põhja-Eesti Regionaalhaigla doonorlussüsteemi tõhustamiseks

23.-28.10 toimunud süsteemidisaini töötoa raames otsisid Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tootedisainiosakonna 3. kursuse üliõpilased lahendusi veredoonorluse põhiprobleemidele. Kasutajakogemuse disainer Halina Mugame juhendamisel läbiviidud töötoas katsetati nii erinevate prototüüplahendustega kui ka arendati edasi e-doonori keskkonda.

Töötoas lähtuti küsimusest, kuidas suurendada veredoonorite arvu ja tagada esmaste doonorite kujunemine korduvateks. EKA tootedisainiosakonna 3. kursuse üliõpilased viisid veredoonorite vajaduste mõistmiseks läbi osalusvaatluse Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) verekeskuses, analüüsisid vereloovutuse kogemust ja doonorite käitumist ning tegid seejärel ettepanekud veredoonorlusega seonduva süsteemi tõhustamiseks.

Intensiivse nädalase töötoa tulemusel mõeldi nii esma- kui ka korduvdoonori seisukohalt läbi erinevate info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate kasutusvõimalused. Samuti töötati välja mobiilirakenduste ja kasutajaliideste prototüübid, mis saaksid doonoriks tulemise otsuse tegemist toetada.

Reedel, 28.10 toimus eelkõige kasutajakogemusele keskendunud disainlahenduste avalik esitlus PERHi verekeskuse juhatajale dr Riin Kullastele ning veredoonorluse arendus- ja kommunikatsioonimeeskonnale. „Nii mõnigi välja pakutud idee on verekeskuses juba teostamisel ning see annab kindlust, et oleme õigel teel,“ tõdes Kullaste. „Teisalt saime palju tagasisidet ning värskeid mõtteid, mis saavadki pähe tulla ainult siis, kui lähtuda doonori vaatest ilma piiranguid teadmata. Oleme väga tänulikud, et võtsite doonorluse oma töötoa teemaks.“

Nii EKA tootedisainiosakond kui ka PERH näeksid edasisi koostöövõimalusi doonori kasutajateekonna parandamisel ning uute e-lahenduste prototüüpimisel ja väljaarendamisel.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud