Eesti Kunstiakadeemia varjualused kuni 3. aprillini Telliskivis välknäitusel

30. märtsil kell 18 avab EKA arhitektuuriteaduskond Telliskivi loomelinnakus kõigest neli päeva kestva väli-välk-fotonäituse, mis toob publiku silme ette arhitektuuri ja sisearhitektuuritudengite ehitatud varjualused. EKA arhitektuuriteaduskonna esmakursuslased – varem arhitektuuri- ja nüüd ka sisearhitektuuritudengid – lõpetavad oma esimese kooliaasta, ehitades koos terve kursusega valmis ühe suure puidust varjualuse, õppides nii tundma puidu kui ehitusmaterjali võimalusi.

Suurem osa kümne viimase aasta jooksul kerkinud objektidest on peidetud Eesti metsadesse ning seetõttu pole paljud neist huvilistele kuigi lihtsalt ligipääsetavad. EKA õppejõu, arhitekt Sille Pihlaku koostatud näitus toob 2006. aastast alates sündinud projektid esimest korda ühele fotonäitusele kokku.

Arhitektuuriteaduskonnas on aegade jooksul pandud proovile õpilaste vormilisi, ehitus- ja materjalialaseid teadmisi, et kujundada meie regioonile omaseid ja siia sobituvaid väikevorme. Puidust installatsioonid on parim viis seninägematute konseptsioonide ja meetodite järeleproovimiseks, luues prototüübi, mille põhjal ideid suuremal, näiteks avaliku hoone skaalal rakendada. “Kas Eesti on valmis saama esindusriigiks, kus ehitatakse linnaruumi esimene puidust ooperimaja või kohalikust puidust mitmekorruseline korterelamu?” küsib näituse kuraator Sille Pihlak.

Näitus annab ülevaate Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt viimase kümne aasta jooksul püstitatud puidust varjualustest, nende disainimeetoditest, varieeruvatest ehitustehnikatest ja erinevatest paikadest ning kontekstist, kuhu varjualused on kerkinud – linnaruumist kuni tiheda metsani.

Arhitektuuriosakonna varjualuste ehitamisele on aastate jooksul tugeva panuse andnud Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (EMPL), toetades nõnda tudengite esmast kokkupuudet puidu ja ehitusega. Sisearhitektuuri osakonna metsaruuporitel aitas teoks saada RMK, linnalavad sündisid Tallinn Music Weeki toel, arhitektuurimuuseumi ees seisev installatsioon Tallinna Arhitektuuribiennaali egiidi all ning mõlema osakonna projektidele on õla alla pannud väga mitmed Eesti puidu- ja ehitusmaterjalitootjad.

Näitus on ühtlasi ka uue Telliskivi väligalerii avasündmus. Telliskivi Loomelinnaku väligalerii asub linnaku hoovis, Vaba Lava ning Frenchy vahelisel alal.

Pressifotod: http://bit.ly/EKAinstallations

Facebooki-sündmus: https://www.facebook.com/events/1131256923574658/

Kuraator-koostaja: Sille Pihlak

Kujundus: Stella Skulatšjova

Projektid: Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond aastatel 2006 ­- 2016

Lisainfo:

Sille Pihlak

Näituse kuraator

sille@sillepihlak.com

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud