Eesti Kunstiakadeemias alustas õpinguid 343 uut tudengit

EKA avaaktus. Foto: Johan Pajupuu

Uuel õppeaastal alustab EKAs 40 õppekaval 343 värsket õppurit. Kõige rohkem noori kandideeris tänavu graafilise disaini õppekavale.

Täna sai EKAs aktusega avalöögi uus õppeaasta. Õpinguid alustab lisaks Eesti tudengitele ka 39 välis- ja 51 vahetustudengit. Sisseastujate seas oli endiselt populaarseim graafilise disaini õppekava, millele järgnesid moe-, aksessuaari ja tekstiilidisaini; animatsiooni ja fotograafia õppekavad.

Eelmisel aastal avatud uus maja pakub tudengitele loometööks palju kaasaegse tehnoloogiaga varustatud töökodasid. Värskeid ja juba õppivaid tudengeid ootab nii virtuaalreaalsuse labor, prototüüpimise labor, kus saab muuhulgas katsetada enda loodud toodete praktilisust, 3D saviprinter, Euroopa suurim ehtetöökoda ning palju muud.

Sel õppeaastal alustab EKAs ka kolm uut professorit, keda kõiki võib pidada oma valdkonna tippudeks. Sisearhitektuuri osakonna juhina alustab hiljuti ka Melbourn’i RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) ülikooli külalisprofessoriks valitud Tüüne-Kristin Vaikla. Hiljuti kaitses ta ka EKAs enda doktorikraadi uurimusega muutuvatest ruumilistest väärtustest hoonete ümbermõtestamise kontekstis. Stsenograafia osakonda juhib alates sellest õppeaastast lavastaja, video- ja installatsioonikunstnik Ene-Liis Semper, kes plaanib laiendada stsenograafia õpet nii, et kunstnik ei peaks tingimata ootama väljast saabuvat impulssi, vaid suudaks loomingulisi protsesse vajadusel ise käivitada ja läbi viia. Animatsiooni osakonna juhiks sai Priit Tender, kes on viimased 25 aastat tegutsenud peamiselt sõltumatu animafilmitegijana, tehes filme nii joonis- kui nukufilmi tehnikas. Lisaks on Tender esinenud külalislektorina maailma erinevates kõrgkoolides Inglismaal, USA-s, Saksamaal, Taanis ja mujal.

Lisaks uutele mahukatele kraadiõppe programmidele pakub EKA läbi aasta võimalusi osaleda tasuta avatud loengutel. Huvilistele on uksed avatud ka EKA avatud akadeemia, mis ootab õppima igas vanuses inimesi, kes soovivad end visuaalkultuuri erialadel arendada.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud