Eesti Kunstiakadeemiasse astujate hulk on tänavu kasvanud ennekõike välismaalt tulijate arvelt

Tänavu esitati Eesti Kunstiakadeemiasse 816 sisseastumisavaldust, mis on koguarvult ligi 4% rohkem kui mullu. Kahekordselt on aga kasvanud välismaalt EKAsse õppima soovijate arv – 2017 saabus välisriikidest enam kui 200 avaldust 53-st riigist, (2016. esitati 88 avaldust).

“Huvitav tendents on ka see, et aina enam naaseb koju välisriigis bakalaureusekraadi omandanud eestlasi, kes tahavad astuda meile magistrantuuri,” sõnab Eesti Kunstiakadeemia vastuvõtu spetsialist Helen Jürgens.

Bakalaureuseõppes on jätkuvalt kõige populaarsem õppekava graafiline disain, kuhu laekus 104 avaldust, teisel kohal on õppekava kunst, kolmandal arhitektuur ja linnaplaneerimine ning tootedisain ja neljandat kohta jagavad sisearhitektuur ja moedisain. Konkursi pingerida veidi erineb: 1. graafiline disain – 6,9 kohale, 2. moedisain – 5,4 kohale, 3. tootedisain – 3,9 kohale, 4. ehtekunst – 3,7 kohale ning 5. fotograafia – 3,6 avaldust ühele kohale. Alla õppekohtade arvu laekus avaldusi sepakunsti suunale ja klaasikunsti erialale ning tasulisse kujunduskunsti tsükliõppesse.

Magistriõppe peamine valik on disaini ja rakenduskunsti eestikeelne ja inglisekeelne õppekava, kuhu laekus kokku 50 avaldust kaheksale suunale, neist 15 avaldust välismaalt rahvusvahelisse programmi. Teisena soovitakse õppida kunsti ja kolmandaks on populaarsust kogumas teist õppeaastat alustav rahvusvaheline interaktsioonidisaini õppekava, kuhu laekus ligi 30 avaldust. Neljandal kohal on rahvusvaheline urbanistika õppekava 25 avaldusega. Magistriõppe konkursi pingerida on 1. interaktsioonidisain – 2,2 avaldust ühele kohale, 2. urbanistika – 2,1 kohale ja 3. kunst – 1,8 avaldust kohale. Magistriõppes on väiksemad konkursid kunstiteaduse ja visuaalkultuuri õppekaval, stsenograafias ja tootedisainis.

Doktoriõppesse esitati enim avaldusi (10 avaldust) kunsti ja disaini õppekavale, mida on ligi kaks korda rohkem kui mullu. Doktoriõppe vastu on huvi ka üldiselt pisut kasvanud, kuigi arhitektuuuri ja linnaplaneerimise õppekaval langes. Konkursi pingerida: 1. kunst ja disain – 5 avaldust ühele õppekohale (kokku 10 avaldust), 2. muinsuskaitse ja konserveerimine – 2,5 õppimisavaldust ühele kohale.

Vastuvõtukatsete lõplikud tulemused selguvad 17. juulil.

Kunstiakadeemiast

Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida ligi kolmekümnel erialal arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ning vabade kunstide teaduskonnas, paljudel neist saab Eestis kolmel astmel kõrghariduse omandada vaid siin. Kunstiakadeemia kuulub oma valdkonnas ainsa Ida-Euroopa ülikoolina maailma 200 tippülikooli hulka (QS TOP University Ranking 2016). EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks. Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Disainikeskuse ja Eesti Arhitektuurikeskuse üks ellukutsuja ning osaleb aktiivselt riiklike disaini-, linnaplaneerimise-, hariduse- ja kunstistrateegiate väljatöötamises. Kunstiakadeemia tudengid ja õppejõud räägivad ja teevad aktiivselt kaasa ühiskonna ja elukeskkonna arendamises. Oma vilistlaste kaudu ja nendega koostöös esindab Eesti Kunstiakadeemia liikmeskond Eesti Vabariiki olulistel rahvusvahelistel areenidel. www.artun.ee

Siia on oodatud õppima sotsiaalselt tundlikud, motiveeritud ning loovad mõtlejad.

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud