Ehte ja sepise osakond tähistas Püha Eligiuse päeva

Ehte ja sepise 2022 kalendri esikaas. Foto: Valdek Laur

1. detsembril tähistas Eesti Kunstiakadeemia ehte ja sepise osakond kullassepa ja metallitöö kaitsepühaku Püha Eligiuse päeva traditsioonilise koosviibimisega, mille käigus esitleti osakonna tudengite algatusel valminud fotokalendrit ning toimus heategevuslik loterii. 

Esmakordselt välja antud ehte ja sepise osakonna aastakalendris esitlevad tudengitest ja õppejõududest modellid töid osakonna üliõpilastööde fondist. Kahes kalendris on kahekümne modelli peal ligi poolsada erinevat teost, sealjuures paljud neist teostest jõuavad laiema avalikkuseni esmakordselt. Kalendri koostamine oli tudengite initsiatiiv, mis teostati vabatahtliku ühistööna. Huvilistel on võimalik kalender osta ehte ja sepise osakonnast 15 euro eest. Kalendri ning loteriipiletite müügist saadud tulud lähevad ehte ja sepise tudengite loomingulise tegevuse toetuseks.

Püha Eligiuse päeva tähistamine on EKA ehte ja sepise osakonna traditsioon, mis sel korral leidis aset Pika jala väravatornis, metallikunstnike jaoks märgilise tähtsusega hoones. Aastakümneid tagasi oli väravatornis ehte ja sepise osakonna ühe legendaarseima õppejõu Heino Mülleri ateljee, sellest ajast alates on torn olnud pidevas kasutuses erinevate seppade ja metallikunstnike ateljeedena.

Sündmus Facebookis

A6407962_2
Fotokalendri stilistiks oli tudeng Liisbeth Kirss, kes aitas läbi viia ka heategevusliku loterii
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud