EKA avatud akadeemia Adobe Illustratori põhikursuse lõputööd

Kujundusgraafika kursused on EKA avatud akadeemias ühed populaarseimad, kuna võimaldavad lühikese aja jooksul omandada põhjalikke uusi oskusi, mis on abiks nii erialasel tegevusväljal näiteks turundusvaldkonnas kui ka lihtsalt põnev võimalus oma loovusele täiesti uus väljund leida.

Avaldame kevadel lõppenud “Adobe Illustratori põhikursuse” lõputööd ühes osalejate tagasisidega. Kursus käivitub taaskord ka sel sügisel, kuhu saavad veel kolm kiiremat tegijat siin registreeruda.

Adobe Illustrator on enimkasutatav vektorgraafika programm. Selle mitmekülgsed võimalused ja ühilduvus Adobe sarja teiste programmidega teeb Illustratori graafilise disaini asendamatuks töövahendiks. Arvutigraafikaga oma disainimaitse ja loovuse väljendamiseks ei ole vaja head joonistamisoskust. Põhjalik kursus algab kõige lihtsamate kujunditega joonistamisest ning liigub edasi inspireerivate näidete varal logode, mustrite ja illustratsioonide maailma.Kevadkursuse lõputöödest muljetab juhendaja Maris Lindoja järgnevalt:

Portreeillustratsioon on nõudlik ülesanne, edev muidugi ka. Stiilimääratlus minimalismina teeb ülesande esmapilgul lihtsamaks, kuid see tähendab tõsiseid valikuid. Kui vähesega on võimalik olla loov ja üllatada? Vektorjoonistus on selliseks lihvitud detailitäpseks ülesandeks suurepärane vahend. Loodetavasti innustab ja inspireerib näitus digigraafikaga katsetama.

Seekordsed tunnid toimusid video vahendusel. Enamuse õpilaste kokkupuude Illustratoriga enne kursust oli vaid põgus. Nõuab suurt keskendumist, et jõuda vaid viie nädalaga esimestest katsetustest isikupäraste illustratsioonideni. Kursusetööd näitavad suurepäraselt õpilaste tahet ja püüdlikkust vaatamata keerulisele olukorrale anda endast parim. On põhjust uhke olla ja oma töid esitleda.
Kadi: Mulle väga meeldis, et juhendaja aitas uue teema õpetamisel ülesandeid kaasa teha ja seejärel saime kodus iseseisvalt kodutööga praktiseerida loengus omandatud uusi teadmisi. Maris Lindoja oli juhendajana oli väga abivalmis ja põhjalik, mulle sobis hästi tema õpetamisstiil. Sain algajana programmist hea ülevaate.Alo-Allar: Jäin rahule sellega, et kursus oli intensiivne ja õppetöö inforohke. Sain lühikese ajaga Adobe Illustratori programmi kohta palju teada ja kõik vajaliku ära õpitud, kuna kõik harjutused olid tehtavad ka tunni ajal.Marietta: Jäin kursuse sisuga väga rahule. Kõik oli super! Soovin tunnustada materjalide, viidete ja juhendite selgust ning arusaadavust. Olen eriti õnnelik saadud praktiliste oskuste üle. Maris on ääretult äge ja kannatlik juhendaja, kes võtab arvesse erinevaid õppimise kiirusi, tasemeid ning pakub kõigile midagi. Lisaks inspireerib ta meeletult! Elsa: Kursuse puhul meeldis väga juhendaja personaalne abi, reaalsete juhtumite kasutamine näidetena ning kursuse tempo. Kui jäime millegagi hätta, siis võttis juhendaja aega, et see selgeks teha. Juhendaja Maris Lindoja on väga kannatlik ja see on õppimisel suur pluss!Hedy: Kursusel jäin enim rahule juhendaja endaga, kes on väga osav õpetatavas teemas. Soovitaksin seda kursust kõigile, kel oleks vaja Adobe Illustratori programmist kasutamisest aimdust saada.Piia: Juhendaja Maris Lindoja on väga äge, abivalmis ning osav. Aitas igas olukorras! Kursus oli osavalt ülesse ehitatud ja kõik teemad ilusti täiendasid üksteist. Kursusel sain veidi uuesti avada oma loovust, mis oli igapäeva tegemistes ära kadunud. Soovitan kursust inimesele, kes on huvitatud kujundusmaailmast, kuid ei tea, kust alustada. See kursus on selleks õige koht!Hannele: Jäin kursusel väga rahule abivalmis juhendaja ja heade õppematerjalidega. Kursuse tempo puhul arvestati kõigi osalejatega ja kodutööd olid põnevad.Sigrid: See kursus oli minu jaoks väga silmaringi avardav ja motiveeriv. Jäin väga rahule kursuse juhendajaga! Tegemist oli väga kogenud professionaaliga ja lisaks veel väga heade õpetajaomadustega inimesega. Tänu temale sai õppematerjal parajas tempos läbitud. Vastuse said kõik küsimused, mida oskasin küsida. Lisaks sai juhendajalt häid soovitusi inspiratsiooniallikate kohta. Soovitan kursust, sest õppetöö toimis väga hästi!Ott: Kursuse puhul meeldis enim kvaliteetne õppematerjal ning suurepärane juhendaja. Pea kõik asjad, mis on seotud programmiga, said põhjalikult läbi käidud. Ma sain teada palju nippe ja graafilise disaini loomisel nö “best-practice” töövõtteid. Juhendajal jagus aega kõigile, igale küsimusele oli põhjalik vastus.NB! Kõiki teisi sügisel algavaid EKA avatud akadeemia kursusi saad uudistada siin.

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud