EKA avatud akadeemia disainisprindi tasuta praktikumTule ja arenda oma toodet või teenust disainisprindi tasuta praktikumil!

Disainisprindi tasuta praktikumi on osalema oodatud kõik huvilised oma toote või teenusega, mida soovitakse arendada. Registreeruda saab 9. augustini üksinda või kuni viieliikmelise meeskonnaga.

Praktikumis arendatakse tooted ja teenused sobivaks erinevate kasutajate vajadustele, kasutades universaaldisaini põhimõtteid ja metoodikat.

Toodete ja teenuste arenduseks rakendatav UNILABi disainisprint võimaldab säästa olulisi ressursse, sest sprindi käigus loodud prototüübi abil saab kogeda arendatud toodet ja teenust ning kaardistada kasutajakogemust ilma suuri kulutusi tegemata. Osalejad saavad disainisprindina toimuva praktikumi käigus võimaluse siduda arendusprotsess ühe Eesti Kunstiakadeemia innovaatilise tipplabori tehnoloogiliste ning digitaliseerimise võimalustega. Praktikumi juhendavad:

Daniel Kotsjuba

Disainer, kes on viimased kümme aastat tegelenud inimkeskse disaini ehk kõiki kaasava disaini arendamisega. Alates 2016. aastast on ta Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonnas kaasava disaini kursuste külalisõppejõud. Samuti juhib ta MTÜ Universaaldisaini laborit, mille eesmärk on viia kaasava disaini teadmised ja praktika Eesti ülikoolidesse. 

Joel Kotsjuba

Digiriigi arengu osakonna teenusedisaini nõunik Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, kelle vastutuses on riigiüleselt digiteenuste arendamise kvaliteedi tõstmine. Ta on viimased viis aastat aidanud ettevõtetel ja avaliku sektori asutustel ärilisi väljakutseid lahendada läbi kasutajakeskse teenuse- ja tootearenduse ning strateegilise disaini rakendamise.I grupp

  • 6., 7. september kell 10–13 ja 13., 14., 15., 17. september kell 10–17

II grupp

  • 8., 9. november kell 10–13 ja 15., 16., 17., 19. november kell 10–17


Tagasiside


Osalejate tagasiside 2020. aasta sügisel toimunud disainisprindi praktikumile

Merike: „Kursus andis praktilised teadmised ja võimaluse neid koheselt oma toote peal ka rakendada. Juhendajad olid väga professionaalsed, laia silmaringiga ning empaatilised. Kõik oli väga hea!” 

Reelika: „Kursus pani sügavalt mõtlema oma toote või teenuse puhul kliendivajadusele ja andis suurepärased tööriistad ka edaspidi nende teadmiste rakendamiseks. Nii Joel kui Daniel olid suurepärased just selles, et märkasid õigel hetkel tiimile nõu anda, et uusi perspektiive avada. Kõik oli super!” 

Kristel: „Kursuse intensiivsus ülipositiivne, operatiivne ja andis kiirelt tulemusi. Juhendajad olid väga avatud, sõbralikud, erinevatele tarkadele lahendustele ja nõuannetele suunavad ja rajal hoidvad”

Janika
: „Kursuse puhul meeldis enim konstruktiivne õpetamine ja tagasisidestamine. Juhendajad oskasid hästi kuulata, panna osalejad kaasa mõtlema ning innustasid neid küsimusi esitama ega halvustanud ühtegi mõtet. Tore kursus ja veelgi toredamad juhendajad!” 

Piret: „Kursus õpetas, kuidas toodet ja teenust küsitluste kaudu saadavast tagasisidest on võimalik arendada ning turu vajaduste järgi kujundada. Juhendajad Joel ja Daniel olid pädevad, asjalikud ja abivalmid.”


EKA avatud akadeemia algavate kursuste programmi leiad SIIT.
 

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia