Valmis EKA avatud akadeemia õppuri Maria Meose disainitud münt

Allikas: Eesti Pank


Eile, 20. oktoobril Eesti Panga poolt ringlusesse pandud rahvusloom hundile pühendatud 2eurone münt on omamoodi sümboolne medal kogu täienduskoolituse kogukonnale, kus on tänaseks tõeliselt rikkalikke kursusi, mis võimaldavad suure pealehakkamise ja pühendumisega jõuda sihikindlalt endale seatud tippu.

Möödunud aasta 8. juunil tegi Eesti Pank teatavaks otsuse, et 2eurose erimündi kujunduseks valitakse laekunud kavandite seast „Kriimsilm270“, mille autoriks on EKA avatud akadeemia kujundusgraafika kursuse õppur Maria Meos. „Varsti on kõigil võimalus kanda taskus minu kujundatud raha!” rõõmustas Maria saabunud võidu üle.

„Kujundusgraafika kursusel olen arendanud eelkõige tehnilisi oskusi. Oluline on olnud ka juhendajate ja kursusekaaslaste tagasiside õppeprotsessi käigus. Kõik see on andnud enesekindluse ning julguse oma töid avaldada ka mujal kui ainult portfoolios. Kuna kavandi idee oli mul üsna ruttu selge, siis jäi üle vaid täiuslikult viimistleda. Idee, loovus ja oskused viisid mind ihaldatud tulemuseni.”

EKA avatud akadeemia tänab nii Mariat kui ka Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor Villu Järmutit, kes on meie kujundusgraafika põhikursuse autor. Münte vermiti miljon tükki Leedu rahapajas.

Mündil on kujutatud kivirahnul ulguvat hunti Eestile iseloomuliku kuusemetsa ja öise tähistaeva taustal. Mündikaardi autor on Eesti kroonide kujundaja Vladimir Taiger, kes osales nõustajana ka mündi kujunduse juures. Mündikaardil kirjutas hundist zoosemiootik ja hundiuurija Laura Kiiroja.

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud