EKA avatud akadeemia õppuri Maria Meose kujundus hakkab ehtima 2eurost münti

Eile, 8. juunil tegi Eesti Pank teatavaks otsuse, et 2eurose erimündi kujunduseks valitakse laekunud kavandite seast „Kriimsilm270“, mille autoriks on EKA avatud akadeemia kujundusgraafika kursuse õppur Maria Meos. „Varsti on kõigil võimalus kanda taskus minu kujundatud raha!” rõõmustab Maria saabunud võidu üle.

Maria õppis enne kujundusgraafika maailma sukeldumist Tallinna Tehnikakõrgkoolis rõivaste tehnilist disaini ja tehnoloogiat. Uurisime temalt, kuidas EKA avatud akadeemia 2aastane Villu Järmuti poolt loodud kursus uue erialase suuna avardamist toetab:

„Kujundusgraafika kursusel olen arendanud eelkõige tehnilisi oskusi. Oluline on olnud ka juhendajate ja kursusekaaslaste tagasiside õppeprotsessi käigus. Kõik see on andnud enesekindluse ning julguse oma töid avaldada ka mujal kui ainult portfoolios. Kuna kavandi idee oli mul üsna ruttu selge, siis jäi üle vaid täiuslikult viimistleda. Idee, loovus ja oskused viisid mind ihaldatud tulemuseni.”

Kõik see on andnud enesekindluse ning julguse oma töid avaldada ka mujal kui ainult portfoolios.


Oma võidutöö kujunduse tagamaid avab Maria nii: „Hunt on kahtlemata kõige karismaatilisem Eesti metsade elanik. Olen mündi disainis mänginud erinevate siluettidega. Inimesed hunti tihti oma silmaga ei kohta, küll on kriimsilma mõnikord kuulda. Seetõttu olen kujutanud hunti kivirahnul ulgumas. Foonil olen kujutanud Eestile iseloomulikku kuusemetsa siluetti ning ka öist tähistaevast, sest siis on kõige tõenäolisem hundi ulgu kuulda.”

Rahvusloom hundile pühendatud erikujundusega 2eurosed tulevad ringlusse 2021. aasta kevadel. Mündi kujunduskonkursile laekus kokku 60 tööd.

Kujundusgraafika sügisel algavale erikursusele saab registreeruda siin.

hunt_kavand_kriimsilm270

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia