EKA avatud akadeemia oskustenädal on täidetud töötubade ja seminaridega

Alates 23. septembrist ootame sind terve nädala igal õhtul Eesti Kunstiakadeemiasse, et arendada oma loomingulisust, täiendada erialaseid teadmisi ja sütitada enda huvialasid väljaspool argirutiini. Ees ootab EKA avatud akadeemia oskustenädal, mis on täidetud erisorti töötubade ning seminaridega.

Oskustenädala programmi avab Eesti Kunstiakadeemia rektori Mart Kalmu arhitektuuriloeng, mis analüüsib ja mõtestab Tallinna kultuurigeograafia teisenemist. Seejärel kulgeb oskustenädal disainimaailma, et uurida nii moekunsti kui ka brändingut ühe ja siis teise nurga alt. Neljapäeval ootame aga gümnasiste eelakadeemiasse sisseastumiskatseteks valmistuma ja kõiki teisi Arsenali Keskusesse, kus avame fotodokumentalistika näituse. 

Alates näituse avamisest püsib foto kogu ülejäänud oskustenädala fookuses. Reedel analüüsime ja katsetame, kuidas foto- ja maalikunsti ühendades luua fotorealismi. Laupäeval aga seda, kuidas fotosid töötluse abil kraadi võrra paremaks timmida kui reaalsus ise. 

Laupäev on ühtlasi ka oskustenädala koguperepäev, mil ootame lapsi Eesti Kunstiakadeemia fotolaborisse omal käel fotogramme tegema ja noori õppima, kuidas fotod päris enda loominguks muuta.

Kokkuvõtvalt, oskustenädal on hea aeg teha ilma suuri lubadusi andmata tasapisi tutvust Eesti Kunstiakadeemia ja EKA avatud akadeemia tegemistega. Nädal uudistamiseks, avastamiseks, katsetamiseks ja omal käel proovimiseks. Tule isepäi, koos sõbraga või hoopis kogu perega meile Kalamajja külla tarkusekuud põnevalt tähistama.

EKA ja Tallinna teisenev kultuurigeograafia

EKA lahkumine Tartu maantee algusest jättis Tallinna kesklinna tühiku, kuid tõi buumivasse Kalamajja hoogu juurde. Kuidas ajalooliselt tööstuslik ja vaene Põhja-Tallinn gentrifikeerub? Kas rääm ja nunnu on sõbrad või vaenlased?

Esmaspäev, 23. september
kell 18–19.30

Lektor: EKA rektor Mart Kalm

Registreerumine

Moekunsti stiilimängud ja harjutused

Kuidas on siluett läbi 20. sajandi peadpööritavate moerevolutsioonide muutunud ? Millised on olnud need ideed, mis kaasaegset moekunsti on kujundanud ja miks need just selliseks oma aegruumis kujunesid? Moestilistika töötoa teoreetiline osas avab moekunsti ajalugu ja eripärasid, praktilises osas saavad aga osalejad ise teha stiiliharjutusi ja katsetada nii vormi kui värviga.

Teisipäev, 24. september
kell 18–21

Juhendaja: Maiu Rõõmus

Registreerumine

Kas bränditud sai on parem kui tavaline?

Mida on vaja, et luua toimiv bränd? Töötuba avab brändingu olemust ja tutvustab, kuidas brändid maailma tekkisid ja milleks on neid üldse vaja. Sekka ka paar huvitavat näidet poeriiulitele jõudnud bränditud toodetest. Töötoa praktilises osas katsetatakse, kui kiiresti ja kuidas on võimalik kesine toode muuta bränditud tooteks.

Kolmapäev, 25. september
kell 18–21

Juhendaja: Veiko Tammjärv

Registreerumine

Portfoolio koostamise eelakadeemia

Portfoolio koostamise eelakadeemia avab loovtööde mapi ehk portfoolio koostamise põhimõtteid. Töötoas jagatakse konkreetseid näiteid nii paberil kui paberil kui ka digitaalse portfoolio koostamiseks. Räägitakse liigendamise ja tööde valiku põhimõtetest ning sellest, millist tekstilist infot portfooliosse lisada ja mida fotode või tööde valikul arvestada.

Neljapäev, 26. september
kell 18–21

Juhendaja: Marko Nautras

Registreerumine

Fotodokumentalistika näitus Arsenali Keskuses

Neljapäeval kutsume kõiki fotokunstihuvilisi Arsenali Keskusesse, kus avame “Fookuses Narva” fotodokumentalistika näituse. Näitusel eksponeeritud tööd loodi EKA avatud akadeemia Narva fotolaagris, mida juhendas Kalev Vapper.

Neljapäev, 26. september
kell 18–21

Koht: Arsenali Keskuse fuajee,
Erika 14

Fotorealistlik maal teoorias ja praktikas

Kuidas on fotorealistlik maalitehnika läbi kunstiajaloo välja kujunenud? Millised on selle stiili kaasaegsed arengusuunad? Fotorealistliku maali töötuba jagab ajaloolisi ja tehnilisi teadmisi ning pakub võimalust praktilises osas seda kõike ka ise omal käel katsetada. Töötoa käigus maalib iga osaleja väikesemõõdulise töö õlivärvi paberile etteantud kujutise põhjal.

Reede, 27. september
kell 18–21

Juhendaja: Saskia Järve

Registreerumine

Digitaalse fototöötluse A, B, C

Kuidas digifotosid salvestada ja arhiveerida? Milliseid failiformaate eelistada ja mille kõigega üleüldse arvestada digifotode trükkimisel? Seminari vormis töötuba annab vastuse nendele küsimustele ja teeb ühtlasi ka sissejuhatuse fototöötluse maailma, mille käigus tutvutakse vabavaraliste ja tasuliste fototöötlusprogrammidega.

Laupäev, 28. september
kell 10–13

Juhendaja: Eva Labotkin

Registreerumine

Lastele: fotogrammide loomine fotolaboris

Võimalus sukelduda nutimaailmast fotokunsti juurteni ja lasta looming valla EKA päris fotolaboris. Lastetöötoas õpitakse fotogrammide ehk kontaktmeetodil pildikompositsioonide loomist analoogfoto laboris. Töötoas asetatakse fotopaberile esemed ja seejärel valgustakse neid mõne sekundi jooksul ning lõpuks ilmutatakse ja kinnitatakse fotogrammid, kus läbipaistmatud esemed jätavad jätavad fotopaberile valge jälje, varieeruva läbipaistvusega esemed aga erinevad halltoonid.

Laupäev, 28. september
kell 10–13

Juhendaja: Hans Jakob Väär

Registreerumine

Noortele: kuidas saab fotost kunst?

Noortele suunatud töötuba teeb loomingulise ja mängulise sissevaate fotograafiasse, andes aimu eneseväljendusvõimalustest, mida see kunstiliigina pakub. Läbi teoreetilise tausta ja ülesannete suunatakse, kuidas fotograafiat ja oma loomingut paremini mõista ning üldpildi paigutada. 

Laupäev, 28. september
kell 10–13

Juhendaja: Kalev Vapper

Registreerumine

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud