EKA avatud akadeemia tähistab 20. tegevusaastat oskuste nädala töötubadega

 

EKA avatud akadeemia alustas sel sügisel oma 20. tegevusaastat ja tähistab seda aasta jooksul erinevate ettevõtmistega. Õppeaastat alustati logo ja tunnuslause „Loova elu teejuht“ kasutuselevõtuga ning EKA vilistlaste konverentsiga „EKAloog“.

20.–25. novembrini toimub oskuste nädal ehk kohtumiste ja töötubade sari. Sel nädalal on kõigil huvilistel võimalik tulla tutvuma avatud akadeemia koolituste ja juhendajatega ning omandada uusi oskusi. Paaritunnine sissejuhatav koolitus on hea võimalus kogeda õppimist avatud akadeemia kursustel. Paljusid kohtumisi ja töötube juhivad samad juhendajad, kes juhendavad kevadsemestril samas valdkonnas pikemaid täienduskoolitusprogramme.

Avatud akadeemia jaoks on oluline kaasata kunsti-, disaini- ja arhitektuurihariduse eelõppesse lapsi ja noori, seepärast on oskuste nädalal kavas ka kaks kursust 9–13aastastele lastele. Sisearhitektuuri töötoas tegelevad nad ruumi tajumise ja loomisega ning skulptuurikursusel loomade kujutamisega paberil ja savis.

OSKUSTE NÄDALA KAVA

SISEARHITEKTUUR
Sisearhitektid Malle Jürgenson (disainibüroo Laika, Belka ja Strelka) ning Alina Nurmist (EKA sisearhitektuur) arutlevad ruumi ja ruumikujunduse üle ning tutvustavad jaanuaris algavat sisearhitektuuri täienduskoolituse uut õppekava.

Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn
Aeg: esmaspäev, 20. november kl 17.30–20.30

MAALIMINE
Õhtu EKA emeriitprofessori ja kunstniku Tiit Pääsukesega tema ateljees. Vaadatakse Peeter Urbla dokumentaalportreed „Tiit Pääsuke ja tembitud värvid“ ja vesteldakse kunstnikuga. Filmiõhtu lõpetab lühike töötuba, kus osalejad visandavad kunstniku juhendamisel väikese teose.

NB! Grupp on täitunud.
Koht: Vabaduse väljak 6, Tallinn
Aeg: teisipäev, 21. november kl 17.30–20.30

GRAAFIKA
Vestlusõhtu graafiku ja illustraatori Urmas Viigiga. Koos vaadeldakse muutumisi Eesti kunstis ja kunstnikuks olemises viimase veerandsaja aasta vältel ning Urmas Viiki selles.

Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn
Aeg: kolmapäev, 22. november kl 17.30–20.30

MOEILLUSTRATSIOON
Moekunstnik Kätlin Kaljuvee tutvustab moeillustratsioonide maailma ning räägib oma loomingust, tööprotsessist ja illustraatoritöö telgitagustest. Seejärel on osalejatel võimalus valmistada üks meeliergutav moeillustratsioon.

Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn
Aeg: reede, 24. november kl 17.30–20.30

JOONISTAMINE
Graafik ja graafiline disainer Allan Kukk juhendab tuši- ja markerijoonistamise töötuba. Allan läheneb joonistamisele tunnetuslikult ja ka osalejad saavad proovida, kuidas on luua ise endale kohapeal joonistusvahendeid. Samuti kogetakse, kuidas mõjutab ilma sule ja pintslita või korraga mitme markeriga valminud joonistus joonistamisharjumusi ning ümbritseva tajumist. Allan valiti aastal 2016 avatud akadeemia ühe parima tagasisidega õppejõuks.

Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn
Aeg: laupäev, 25. november kl 14–17

DISAIN
Tootedisainer Björn Koop juhendab teibijoonistamise töötuba, kus tehakse sissejuhatus tootedisaini ja selle esitlustehnikatesse. Disainer annab ülevaade probleemipüstitusest, esimestest visanditest ja teemaarendusest kuni töö lõppfaasini.

NB! Grupp on täitunud.
Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn
Aeg: laupäev, 25. november kl 14–17

LASTELE

Ruumi tajumine ja loomine. Sisearhitektuuri töötuba lastele
Sisearhitektuuri stuudios tegeletakse ruumi puudutavate küsimuste ja ülesannetega. Lapsed kaasatakse ruumi loomisse tööde kaudu, milles kasutatakse joonistamist, joonestamist ja ruumilise maketeerimise ülesandeid. Karolin Kaup ja Anni Kotov ootavad töötuppa 9–13aastaseid lapsi.

Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn
Aeg: laupäev, 25. november kl 10–13

Loomad paberil ja savis. Skulptuuri töötuba lastele

Töötoas kujutatakse loomi, alustades pliiatsivisanditega paberil ja liikudes edasi ruumilise vormi poole. Materjaliks kasutatakse savi. Skulptor Eneken Maripuu ootab töötuppa 9–13aastaseid lapsi.

Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn
Aeg: laupäev, 25. november kl 10–13

Kursuste hind täiskasvanule on 20 ja lapsele 10 eurot.

Olete väga oodatud!

Avatud akadeemia meeskond
koolitus@artun.ee / 626 7326
https://www.artun.ee/oskuste-nadala-tootoad-20-11-25-11-2017/

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia