EKA Design Showcase 2023 toob tudengite parimad koostööprojektid ettevõtetega

“Mobiilse Noortekeskuse kontseptsiooni loomine Toila vallale. Aktivism ja muutuste prototüüpimine.” Autorid: Ester Sall, Natalja Gumennik, Taaniel Reimers, Annika Emilie Viigand

Eesti Kunstiakadeemia Design Showcase 2023 toob taas avalikkuse ette EKA tudengite seni parimad koostööprojektid ettevõtete ning avaliku sektori organisatsioonidega. Sel aastal kuuendat korda toimuv EKA ja ettevõtete ning avaliku sektori organisatsioonide koostööprojektide tulemusteavalik esitlusgaala leiab aset 26. jaanuaril Eesti Kunstiakadeemias. Disaini- ja ettevõtluspäev algab avasõnadega EKA disainiteaduskonna dekaanilt Ruth-Helene Melioranskilt. Showcase’i modereerib disainer, visionäär, kunstnik ja kriitik Urmas Lüüs.

Showcase’i sissejuhatusele järgneb ülevaade Eesti Disaini Auhindadega pärjatud EKAs ettevõtluskoostööna valminud teostest ning teiste2022. aasta sügise koostööprojektide esitlused, sõna võtavad tudengid, õppejõud ja ettevõtjad. Esitlusele tulevad EKA disainiteaduskonna tudengite loodud uuenduslike toodete ja teenuste kontseptsioonid, prototüübid ja valmislahendused ettevõtetele ja organisatsioonidele nagu Põhja-Eesti Regionaalhaigla, INVL Life elukindlustusselts, Thermory, Saku alev, Visit Tallinn, Tallinna Lastekodu, Tallinna Strateegiabüroo ja Toila vald.

Kunstiakadeemia fuajees on ühtlasi avatud ka tudengitöödena valminud disainvalgustite näitus.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu: “Meil on olnud väga hea ja tulemuslik koostöö. Mitte ainult oleme nii mõnelegi olemasolevale tegevusele saanud värskeid mõtteid ja kasulikke soovitusi, aga me oleme tänu EKA tudengitele ja nende juhendajatele tuvastanud ka kitsaskohti, millega me nii harjunud oleme, et neile enam tähelepanu ei oska pöörata. Eriti just viimase aspekti pärast soovitame sarnast koostööd kõigile. Rääkimata positiivsest energiast, mis tudengitega koos tuleb ja pikaks ajaks meiega jääb.”

Kokku tutvustatakse enam kui tosinat koostööprojekti, mis pakuvad lahendusi meditsiinisektorist linnaruumini, eksterjöörist keskkonnaprobleemideni.

Ühtlasi avab uue vooru EKA disainiteaduskonna koostööprogramm LAETUS uuendusmeelsetele ettevõtetele ja organisatsioonile. Innovatsioonilaboris mõtestatakse nii kestlikkusest kui uutest tehnoloogiatest tulenevaid võimalusi, analüüsitakse kasutajakogemust ja identiteeti, arendatakse uusi lahendusi.

Täpsem programm/ajakava ja registreerimine: artun.ee/kalender/eka-design-showcase-2023

Lisainfo:
Karin Kiigemägi
Ettevõtlussuhete koordinaator
karin.kiigemagi@artun.ee
5035096

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud