EKA doktorikooli külalisprofessoriks on Danielle Wilde

EKA doktorikool jätkab 2019. aastal alustatud külalisprofessori programmiga. Doktorikooli külalisprofessoriks kutsutakse igal õppeaastal üks oma valdkonna silmapaistev teadlane või loomeuurija, kes keskendub ühe õppekava doktorantide juhendamisele ja neile tagasiside andmisele. Teiseks külalisprofessoriks valitud Danielle Wilde viib kahe semestri vältel läbi loomeuurimusele keskendunud intensiivseminare kunsti ja disaini õppekava doktorantidele, keskendudes sellele, kuidas valida ja rakendada uurimismeetodeid ning siduda loomingut ja kirjutamist.Vabade kohtade olemasolul on võimalik ka teistel EKA doktorantidel seminarides osaleda.

Danielle Wilde on Lõuna-Taani Ülikooli kehast lähtuva disaini dotsent ja Kuningliku Melbourne’i Tehnoloogiainstituudi kaasatud professor. Läbi osalusel põhineva, spekulatiivse ja kriitilise disaini uurib ta inimtegevuse sotsiaalset, ökoloogilist ja materiaalset jätkusuutlikkust ning kehade, materjalide, tehnoloogiate ja bioloogilise mitmekesisuse vastasmõju.

Danielle juhib Lõuna-Taani Ülikooli Soft Lab’i, mis tegeleb kantavate tehnoloogiate ja bioloogiaga, kogukonnast lähtuva teaduse kaasamise, biodisaini ja -toidu uurimisega. Ta on Food Futures Research Collective’i and Nordic-Baltic BioMedia Network’i kaasasutaja, esindab Taanit European Network for Environmental Citizenship’i komitees, kuulub transdistsiplinaarsesse võrgustikku State of the Art Network ning osaleb näitustel ja publitseerib aktiivselt. Tema käimasoleva uurimistöö eesmärk on Lõuna-Taani Koldingi piirkonna muutmine Food Futures Living Lab’iks osana Euroopa Liidu H2020 projektist „FUSILLI: Fostering the Urban Food System Transformation through Innovative Living Labs Implementation“.

Vt ka www.daniellewilde.com

Kristi Kuusk, EKA dotsent ja tekstiilidisaini osakonna juhataja:

Danielle pikk kogemus rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud õppejõu, teaduri ning juhendajana toetub tema enda unikaalsele, mitmeid valdkondi ühendavale kogemustepagasile, mis inspireerib tõusma piiratud erialadest kõrgemale. EKA kunsti ja disaini doktorandid ning nende juhendajad saavad oma töid aasta jooksul Danielle toel edasi arendada.

Külalisprofessori programmi toetab projekt „EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus“. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondDoktorikoolTeadus- ja arendusosakondVälissuhete osakond