EKA doktorikooli külalisprofessoriteks on Maarit Mäkelä ja Mika Elo

EKA doktorikool jätkab 2019. aastal alustatud külalisprofessori programmiga. Doktorikooli külalisprofessoriteks kutsutakse oma valdkonna silmapaistvad teadlased või loovuurijad, kes keskenduvad ühe õppekava doktorantide juhendamisele ja neile tagasiside andmisele. Pärast Rolf Hughes’i (2019–2020) ja Danielle Wilde’i (2020–2021) valiti käesoleva õppeaasta külalisprofessoriteks Maarit Mäkelä (Aalto Ülikool) ja Mika Elo (Helsingi Kunstiülikool). Maarit ja Mika viivad kahe semestri jooksul läbi intensiivseminare kunsti ja disaini õppekava doktorantidele, keskendudes sellele, kuidas valida ja rakendada uurimismeetodeid ning siduda loomingut ja kirjutamist.Vabade kohtade olemasolul on võimalik ka teistel EKA doktorantidel seminarides osaleda.

Maarit Mäkelä on disainer ja disainiuurija, kelle huvide keskmes on materiaalsus loovuurimuslikes praktikates. Ta on algatanud Aalto Ülikooli konverentsi „The Art of Research“ ning kaastoimetanud kogumikud “The Art of Research: Research Practices in Art and Design” (2006) ja “The Art of Research II: Process, Results and Contribution” (2012). Maarit töötab praktikapõhise disainiuurimuse kaasprofessorina Aalto Ülikooli kunstide, disaini- ja arhitektuurikoolis.

Mika Elo on kuraator, kunsntik ja uurija, kes tegeleb fotograafiliste meediumide teooria, filosoofilise meediateooria ning loovuurimuse epistemoloogiaga. Ta kaaskureeris Soome paviljoni “Falling Trees” Veneetsia biennaalil (2013) ja juhtis samas Research Pavilion #3 projekti (2018–2019). Praegu juhib ta üht uurimisprojekti konsortsiumis „Post-digital Epistemologies of the Photographic Image”. Ta on väljaannete tiede&edistys (alates 2010), RUUKKU (alates 2012) ja JAR (2010–2019) toimetuskolleegiumi liige. Mika töötab Helsingi Kunstiülikooli loovuurimuse professorina.

Seminaride seeria juhatab doktorandid läbi erinevate ruumide, mida loovuurimuse protsessis kasutatakse. Neil ruumidel (stuudio, töökoda, välitööde alad, seminari- ja näituseruumid jm) on oma spetsiifika ning neis tegutsetakse erineva loogika alusel. Selle idee esiletoomiseks toetutakse muuhulgas Donna Haraway „asetatud teadmise“ (situatedness of knowledge) kontseptsioonile ning Hans-Jörg Rheinbergeri “eksperimentaalsete süsteemide” analüüsile.

Külalisprofessori programmi toetab projekt „EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus“. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga sõpradega:

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud