EKA eelakadeemia sügisprogramm annab hoogu


EKA eelakadeemia sügisprogramm stardib tänavu juba suve lõpus, mil vettehüpete kõrvale on valmis seatud hüppelaud hoopiski EKAsse, ja mitte ainult.

Kogu eesootav programm on hooguandvalt paindlik nii ühest kui ka teisest küljest – nii põhikursusel kui ka kujutamisoskuste eelakadeemias osalemiseks on võimalik grupi eelistusega valida sobivam õpipäev ning kõige innukamatele õppuritele on loodud ka võimalus osaleda paralleelselt mõlemal kursusel.

Miks aga osaleda? Eelakadeemia on hea võimalus tutvuda looverialadega, valmistuda sisseastumiseks ja õppimiseks EKAs. Noori vanuses 16–26 juhendavad õppejõud, lõpukursuste tudengid ja iseseisvad professionaalid, kelle abiga tutvutakse õppega ning arendatakse erialaseid teadmisi ja oskusi.

Olgu otsus tulevase õpitee suhtes vaba valida, kuid eelakadeemias loomingulise mõtlemise arendamine ning enesekindluse kasvatamine tööde teostamisel ja esitamisel tuleb igal juhul kasuks. Pluss uued sarnaste huvidega seotud tutvused ja sõprused mõjuvad alati tuju turgutavate vitamiinidena.Hüppelaud EKAsse – kuidas luua näitust?
15. kuni 18. august

Augustis on EKA õppehoone tudengitest ja õppejõududest prii ning eelakadeemikud saavad maja neljaks päevaks oma käsutusse, et luua loomingulises kiirendis oma näituse prototüüp.

Kursus annab mitmekesise ülevaate kunstiakadeemia õppe eri valdkondadest, kuid seob need üheks tervikuks. Räägime sellest, mis on visuaalkultuur ning uurime, mis ühendab arhitektuuri, kunsti ja disaini.


EKA eelakadeemia põhikursus
17. september kuni 19. november

I grupp esmaspäeviti kell 18.00–20.15 ja laupäeviti kell 11.00–13.15
II grupp neljapäeviti kell 18.00–20.15 ja laupäeviti kell 14.00–16.15

Põhikursusel käsitleme visuaalkultuurile omaseid mitmekülgseid väljendusvahendeid ning julgustame nendega eksperimenteerima. Vaatame töökodadesse ja stuudiotesse, kohtume õppejõudude, tudengite ja vilistlastega ning teeme mitmekülgselt arendavaid erialaülesandeid.

Kursus pakub võimalusi end mitmekülgselt avardada ja täiendada ning häälestada end eriala valikuks ja kunstiülikoolis õppimiseks.


Kujutamisoskuste eelakadeemia
26. oktoober kuni 18. detsember

I grupp kolmapäeviti kell 18.00–20.15 ja laupäeviti 14.00–16.15
II grupp teisipäeviti kell 18.00–20.15 ja laupäeviti 11.00–13.15

Kujutamisoskuste ja -tehnikate eelakadeemia on mõeldud kunstiülikooli sisseastujatele, kes soovivad arendada visuaalset kujutamisoskust ja mitmekesistada oma tehnilisi oskusi. Õpitakse pildiloome baasoskusi ehk kompositsiooni- ja värvusõpetust, joonistamist ja maalimist. Õpitud oskused tulevad kasuks igal EKA erialal. 

Kursusele on oodatud eelnevast kogemusest sõltumata kõik sisseastumishuvilised, kes soovivad enda visuaalset vaatlemis-, väljendus- ja kujutamisoskust arendada. Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud