EKA GD annab välja ajalehe graafilistest disaineritest

 

EKA graafilise disaini osakond esitleb ajalehte Eesti kaasaegsetest graafilistest disaineritest. Esitlus toimub reedel, 24. novembril kell 17.00 Velvetis.

Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna kolmas kursus tutvustab 24. novembril vastvalminud ajalehte, mis püüab kaardistada mitmekülgset Eesti graafilise disaini maastikku. Ajaleht koosneb viieteistkümnest intervjuust Eesti kaasaegsete graafiliste disaineritega erinevatest büroodest ja kollektiividest. Graafilise disaini osakonna õppejõudude Indrek Sirkli ja Sandra Nuuti juhendatud projekti raames intervjueerisid tudengid oma huvidest lähtuvalt disainereid, kellega nad vestlesid nende haridusest, töödest ja tõekspidamistest. Projekti tulemuseks on tudengite koostatud ja kujundatud ajaleht, mille iga lehekülg on esitatud eri kujundusreegleid järgival maketil.

Ajalehe esitlusel toimub ka vestlusring disainist kommunikeerimise ja kirjutamise teemadel, mida viivad läbi tudengid Eva Rank ja Vello Lutter. Vestluses osalevad graafiline disainer ja kunstnik Norman Orro, AKU kaasasutaja ja disainer Alari Orav, agentuuri Velvet asutaja Janno Siimar ning Identity disainer ja Eesti disainerite Facebook’i grupi asutaja Piia Põldmaa.

Ajalehes on intervjuud järgmiste disainerite ja stuudiotega: AKU, Aleksandr Kaimov, Marko Kekishev, Ott Metusala, Norman Orro, Piia Põldmaa, Rene Rebane, Ruum 414, Janno Siimar, Studio Le60, Stuudio Stuudio, Aimur Takk, Jan Tomson, Helene Vetik ja Joosep Volk. 

Intervjuud viisid läbi kolmanda kursuse graafilise disaini tudengid Kermo Aruoja, Allan Aug, Martina Gofman, Elis Kitt, Kaspar Kuldkepp, Vello Lutter, Oskar Mihhailov, Joosep Noorväli, Anselm Oja, Eva Rank, Johanna Ruukholm, Anastassia Tšepaikina, Nathan Tulve, Karl Uibo ja Mathias Väärsi. 

Ajaleht on kõigile tasuta. Esitlus ja vestlusring toimub disainiagentuuris Velvet, mis asub Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60A) reedel, 24. novembril kell 17.00. 

Kõik on oodatud kuulama ja kaasa rääkima!

Lisainformatsioon:
Eva Rank
eva.rank@artun.ee
GD III kursus

 

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Graafiline disain