EKA rahvusvaheline suveakadeemia toob kokku õppurid 28 riigist

EKA Suveakadeemia Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture toimub teistkordselt ja kursused leiavad aset Tallinnas ja Viljandimaal.

Eesti Kunstiakadeemia rahvusvaheline suveakadeemia Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture – Presence & Possibilities toob augustis kokku ligi 120 õppurit 28 riigist. Teaduse- ja loomevaldkondi ühendav rahvusvaheline suveakadeemia tegeleb innovaatiliste lahendustega disainimise protsessis.

“Suveakadeemia eesmärgiks on kujundada ja mõtestada visuaalkultuuri ja rikastada elukeskkonda Eestist lähtuvalt, samaaegselt silmas pidades rahvusvahelist kunsti- ja kultuurikeskkonda” sõnab EKA avatud akadeemia juht ja suveakadeemia projektijuht Kristiina Krabi-Klanberg.

Augustikuises Eesti Kunstiakadeemia suveakadeemias osaleb ligi 120 õppurit 28 riigist. Huvitujad tulevad nii Skandinaaviast kui ka Ida-Euroopa riikidest ja Venemaalt, kaugeimad aga Aasiast ja Lõuna-Ameerikast. Rahvusvaheline suveakadeemia Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture – Presence & Possibilities koondab enda alla kaheksa erinevat visuaalkultuuri käsitlevat teadus-ja loomevaldkonna kursust, keskendudes innovaatilistele, lahendusi otsivatele ja aktuaalsetele teemadele. “Pikaajaliste traditsioonidega koolina oleme jäänud alati uuenduslikuks ja avatuks. Siin kohtuvad käelised oskused ja erakordsed kontseptsioonid” leiab rektor Mart Kalm.

Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture suveakadeemia lektoriteks on Eesti Kunstiakadeemia ja partnerülikoolide juhtivad õppejõud, teadurid ja kunstnikud. Kursused käsitlevad järgnevaid teemasid: looduskeskkonna ja inimese koostöövormid looduses, teede ja liikluse kaardistamine avaliku ruumi investeeringute tõhustamise jaoks, Eesti kunstielu regionaalses ning rahvusvahelises kontekstis, uute savi 3D trükkimise ja kasutamise võimaluste arendamine, unikaalsete käsitööoskuste toomine Eestisse haute couture esemeid rekonstrueerides, pilk tuleviku interaktsioonidisaini, UXi võimalused brändingu efektiivsuse tõstmiseks ja masinate loodud pildid fotograafia diskursuses.

Elukestva õppe olulisust silmas pidades pakub Eesti Kunstiakadeemia suveakadeemia kursuseid “Short Photography and Image-Making Course – Visual Recognition and AI-related Technologies” ja “How to Develop User Experience (UX) as a Key Component of Branding”, milles osalemine pole piiratud üliõpilasstaatusega ja osa saavad võtta kõik huvilised.

Eesti Kunstiakadeemia on juhtiv kunsti, disaini, arhitektuuri ja kunstikultuuri alast kõrgharidust pakkuv ülikool Eestis. EKA rahvusvahelise suveakadeemia projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Uuri lähemalt https://www.artun.ee/summeracademy/

Lisainfo: Kristiina Krabi-Klanberg, Tel. +372 5168 334, kristiina.krabi@artun.ee

Pressiteate koostas: Madli Ehasalu, Tel. +372 5621 8422, madli.ehasalu@artun.ee

Postitas EAA Summer Academy
Viimati muudetud

Avatud akadeemia