EKA ja ICOMOSi suvekool “Ohustatud pärand”

Tapa mõisa õhkimine 29.04.2020. Foto: Markus Johann Väli

Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakond ning rahvusvaheline muinsuskaitse ekspertorganisatsioon ICOMOS korraldavad 9.-13. augustil üleilmse tudengite suvekooli “Ohustatud pärand ja teavitustöö”. Koolitust viivad läbi ICOMOSi tippeksperdid, avaloengu peab ICOMOSi president Teresa Patricio.

Pärandit ohustavad looduskatastroofid, oma pärandit kahjustab paraku valdavalt aga inimkond ise. Suvekoolis on vaatluse all nii erinevat tüüpi ohud, ennekõike aga selge sõnum, kuidas teavitada laiemat avalikkust pärandit kahjustavatest arengutest.

Suvekoolis osalevad üliõpilased Leuveni Ülikoolist Belgias, Carletoni Ülikoolist Kanadas, CEPT Ülikoolist Indiast, Brandenburgi Tehnikaülikool-Cottbusist Saksamaal, Yildizi Tehnikaülikoolist Türgis, Zhe Jiang Ülikoolist Hiinas, Leideni Ülikoolist Hollandis, Jomo Kenyatta Ülikoolist Keenias, Minas Gerais Ülikoolist Brasiilias, Ajayi Crowther Ülikoolist Nigeerias.

Suvekooliga tähistab Eesti Kunstiakadeemia liitumist UNESCO õppetoolide võrgustikuga. EKA-s on muinsuskaitset ja konserveerimist õpetatud juba veerandsada aastat, mistõttu on akadeemiast kujunenud oluline Eesti kompetentsuskeskus UNESCO maailmapärandi küsimustes. Rahvusvaheline suvekool annab tudengitele võimaluse näha Eestist ja Euroopast kaugemale ning vaadelda kohalikke probleeme suuremas pildis.

Lisateave:

Riin Alatalu
riin.alatalu@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud