EKA ja Tallinna Sadam asuvad üheskoos vanalinna uurima

Ühe pika koostööprojekti rõõmus algus. Foto: Pealinn

1.oktoobril sõlmisid Tallinna Sadam ja Eesti Kunstiakadeemia koostöölepingu uurimisprojekti “Tallinna vanalinna jätkusuutlik haldamine ja eksponeerimine” käivitamiseks.Vastutustundliku ettevõttena otsib Tallinna Sadam teadmistel põhinevaid kaasaegseid lahendusi Tallinna kui sihtkoha eksponeerimiseks nii, et kohalikud elanikud oleksid vähem häiritud, ärid rahul ning turistid näeks vanalinna erinevaid palgeid. Selleks pöörduti Eesti Kunstiakadeemia poole, et saada akadeemilist sisendit Tallinna vanalinna kui UNESCO maailmapärandi väärikaks tutvustamiseks viisil, mis tagaks Tallinna Sadama reisijate ärisuuna edasise arengu ja võimaluse külastajate arvu kasvatamiseks.
Koos EKA erinevate erialade tudengitega otsitakse lahendusi ka näiteks küsimusele, milline oleks hõlbus,  keskkonnasõbralik ja samas huvitav teekond sadama ja vanalinna vahel.
Kolmele aastale kavandatud koostööprojekti juhib EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna dotsent Riin Alatalu koos EKA doktorandi, muinsuskaitse töö kogemusega Triin Talgiga.

Loe lisaks:

Tallinna Sadam ja Eesti Kunstiakadeemia teevad koostööd Tallinna vanalinna eksponeerimisel. Pealinn, 01.10.2019

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine