EKA jätkusuutlikud disainerid Veneetsia disainibiennaalil

Foto: Katrin Press

Veneetsia disainibiennaali raames avatakse 11. juunil Eesti jätkusuutliku disaini näitus  “Second Chance“, mille raames osalevad paljud tuntud EKA vilistlased ja õppejõud, teiste seas Marit Ilison, Reet Aus, Angela Orgusaar, Urmas Lüüs, Sille Luiga, Kalli Sein, Raili Keiv, Tarmo Luisk, Elmet Treier, Igor Volkov, Leonardo Meigas ja Anne Türn. Esitlemisele tulevad Eesti Kunstiakadeemia keraamika, klaasi, ehte- ja sepakunsti eriala tudengite kavandatud toidunõud ja -tarvikud Fotografiska restoranile. Näitusel osalevad ka disainerid Kairi Lentsius, Margot Vaaderpass, SEOS, Eva-Karlotta Tatar ja Laura Saks.

Eesti disain on paralleelselt arhitektuuribiennaali väljapanekutega esindatud kultuuride tuiksoonel juba teist korda. Kriisi ajal eriti ilmekalt esile kerkinud keskkonna teema on ajendanud selleaastase väljapaneku sisu.

Näitus demonstreerib, kuidas ringlusesse võtmisega muudetakse kasutatud esemed uuteks toodeteks, mis aitab säästa piiratud ressursse ja kaitsta keskkonda. Näitusega demonstreeritakse, et prügist ja jääkidest loodud esemed on atraktiivsed ja nutikad. Näitusel on Toyota autoklaasist ehteid, vasksentidest kõrvarõngaid, Nõukogude lastetekkidest värvilisi mantleid  ja südamekujulisi prosse Nõukogude emailpottidest. Leidub teksade taaskautuslõngast kampsuneid,  mantleid, mis valmistatud  sõjaväe telkidest, ruladest ja plastpudelitest istmeid.

Eesti disaini näitus “Second Chance” on Veneetsia disainibiennaalil avatud 11.-20. juunini, iga päev kell 11.00-19.00, galeriis Latteria Moderna, Castello 1791 (Via Garibaldi). Näitusega paralleelselt on avatud ka väike pop-up shop, kus enamus näituse tooteid on võimalik ka osta.

Disainibiennaal on loodud 2016. aastal disainikultuuri edendamiseks ja  rahvusvahelise disainerite võrgustiku arendamiseks.

Disaininäitus “Second Hand” Issuus
Lähem info Portailis

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud