EKA Kirjastuse uus trükis: sarja “Ehituskunsti Raamatukogu” esimene köide – Pier Vittorio Aureli “Vähem on piisav: arhitektuurist ja askeesist”

17. oktoobril ilmus trükist uue sarja “Ehituskunsti Raamatukogu” esimene köide – Pier Vittorio Aureli “Vähem on piisav: arhitektuurist ja askeesist”. Raamatu tõlkis Eik Hermann, toimetas Neeme Lopp, sarja disainis Martin Rästa.

Aureli raamat kirjeldab seda, kuidas kujutlus minimalistlikust disainist ja arhitektuurist on tänapäeval võõrandatud esteetilise elegantsi ja küünilise majandusmudeli teenistusse, ning küsib, kas ja kuidas meil on sellisest õhkkonnast hoolimata võimalik keelduda võlamajanduse moraalsest santaažist ning jõuda idee juurde minimalismist, mis pakuks sellele radikaalset alternatiivi mõtestatud askeetliku eluviisi näol, kus vähem ei pea tingimata olema rohkem, vaid võib olla täiesti piisav.

Pier Vittorio Aureli (1973) on nüüdisaegne arhitekt ja teoreetik, kes õpetab peamiselt Londonis ja külalisprofessorina Yale’i ülikoolis Ameerika Ühendriikides.

Ehituskunsti Raamatukogu on Eesti Kunstiakadeemia raamatusari. Selle raames antakse välja nii ajakirja Ehituskunst täiendavaid kogumikke kui ka teoseid, mis on arhitektuuri ja laiema ruumipraktika jaoks laiemalt asjakohased.

Vihje: EKA raamatukogus maksab raamat ainult 7 €!

———

Pier Vittorio Aureli
Vähem on piisav: arhitektuurist ja askeesist

Tõlkinud Eik Hermann
Toimetanud Neeme Lopp
Keeletoimetaja: Tiina Hallik
Disain: Martin Rästa
47 lk, eesti keeles

Ehituskunsti raamatukogu #1
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2017

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Kirjastus