EKA kunstnikud Konrad Mäe preemia nominendid

Konrad Mäe preemia 2021

Konrad Mäe nimelist medalit ja rahalist preemiat, mille väärtus on 3200 eurot, annavad välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Maalikunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapitali kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapital.

Alates 1979. aastast välja antava preemia kandidaatideks on sel aastal Eesti kunstiinstitutsioonide poolt esitatud EKA maali vilistlane Mihkel Ilus, Veiko Klemmer, EKA stsenograafia vilistlane Andres Koort, EKA vabade kunstide vilistlane Katrin Koskaru, EKA sisearhitektuuri vilistlane Mari Kurismaa, EKA maali vilistlane Tiiu Pallo-Vaik, EKA maali vilistlane Anne Parmasto, Sirje Petersen, Juss Piho, EKA maali vilistlane August Sai, Evelyn Zolotko ja EKA maali vilistlane Tiina Tammetalu.

Preemia žüriisse kuuluvad Jaan Elken ja Mari Roosvalt Eesti Maalikunstnike Liidust, Kaire Rannik ja Mari Vallikivi Eesti Kultuurkapitalist, Vano Allsalu ja Elin Kard Eesti Kunstnike Liidust. Konrad Mäe nimelise medali ja preemia pidulik üleandmine toimub 1. novembril 2021 kell 17.00 Tallinna Kunstihoones. Laureaadi nimi avalikustatakse 1. novembri hommikul.

Konrad Mäe nimelist medalit ja preemiat annavad Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Maalikunstnike Liit alates 1979. aastast, meenutades sellega Konrad Mäe sünnipäeva 1. novembril ja Mäe olulisust siinse maalikunsti arengus. Preemia antakse maalikunsti teose, teoste seeria, näituse või kunstiprojekti eest, mis on oluliselt rikastanud eesti maalikunsti ning olnud avalikult eksponeeritud ajavahemikul väljaandmisele eelneva aasta 1. novembrist kuni väljaandmise aasta 1. novembrini. Konrad Mäe preemia määramise eeltingimuseks ei saa olla teose või loomingu seostatavus mingi kunstivoolu, stiililise kontseptsiooni või tehnilise menetlusega, samuti traditsionaalsuse või novaatorluse tunnuste olemasoluga. Preemia määramine kunstnikule on ühekordne. Preemiaga kaasneva medali autor on metallikunstnik Enn Johannes.

Alates 1979. aastast on preemia pälvinud paljud silmapaistvad Eesti maalikunstnikud: Olga Terri, Tõnis Saadoja, Lembit Sarapuu, Alice Kask, Kaido Ole, Enn Põldroos, Sirja-Liisa Eelma, Toomas Vint, Merike Estna, Peeter Mudist, Kristi Kongi, Jaan Toomik, Lembit Saarts, Tiit Pääsuke, Valeri Vinogradov, Aili Vint, Olev Subbi, Sirje Runge, Jüri Arrak, Peeter Allik, Urmas Pedanik, Lola Liivat, Andres Tolts, Uno Roosvalt, Laurentsius & A.D., Erki Kasemets, August Künnapu ja paljud teised.

Eesti Kunstnike Liit

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud