EKA lõputööde näituse TASE avas president Kersti Kaljulaid

EKA aatriumis olev kollaaž "Patsient / Zine 4" on installatsiooni ja skulptuuri eriala lõpetava kunstniku LAURi lõputöö

Eesti Kunstiakadeemia uues õppehoones saab vaadata lõputööde näitust TASE, mille avas 31. mail Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Tänavuse lõputööde festivali TASE ‘19 peanäitus toimub seekord Kalamajas asuvas kunstiakadeemia uues õppehoones aadressil Põhja pst 7. Eksponeeritud on üle 120 teose, mille autorite seast leiab kõikide erialade magistrandid ja ka mitmeid bakalaureuseastme lõpetajaid. Näitus on avatud 16. juunini iga päev kell 12.00–18.00.

Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalmu sõnul kuvab töödest lõpetajate pühendumus ning ühiskonnakriitilisus, mida näitavad ka intrigeerivad teemade valikud. „Selleaastased TASE tööd on vastutustundlikult tulevikkuvaatavad, isikupäraste vaatenurkadega üllatavad ning näitavad tudengite hoolimist Eestist ja maailmast. Sõnumi muudab veelgi tugevamaks president Kersti Kaljulaidi osalemine TASE avamisel,” lisas Kalm.

Festivali mahukas satelliitprogrammis saab kuulata avalikke lõputööde kaitsmisi, osaleda näitusetuuridel, vaadata tudengifilme TASE FILMil, kuulata valitud lõputööde lühiesitlusi TASE Liftikõnedel ning vaadata mitmepalgelisi tudengite isiku- ja grupinäituseid Hobusepea ja Draakoni galeriis, Metropoli galeriis, Narva kunstiresidentuuris ja mujal.

Koostöös Eesti Kunstnike Liiduga kuulutatakse TASE ’19 peanäituse avamisel välja noore kunstniku ja noore tarbekunstniku preemiad. Lisaks annab kuratooriumi esinaine Maria Mägi-Rohtmets välja parima juhendaja preemia. Külalistele tutvustab näitust TASE kuraator ja EKA galerist Pire Sova. Avamise järgselt on kõik kunstisõbrad oodatud tähistama kell 22.00 algavale järelpeole, mis toimub samuti EKA uues majas. Järelpeo muusika eest hoolitseb EKA raadio REKA.

Vaata kogu TASE programmi.

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

TASE