EKA maalikunsti magistrant Kristen Rästase isiknäitus “Piirides²” Pärnu Linnagaleriis

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas on viimast nädalat avatud EKA maalikunsti magistrandi Kristen Rästase isiknäitus “Piirides²”.

Kunstnik on näitust kirjeldanud järgnevalt: “Näitus tegeleb piltliku ja füüsilise maailma mõttelise segunemisega. Inimtegevus- ja väljendusväli jääb alati mingisuguste joonte vahele. Nende piiride sees on võimalik luua enda isiklik esteetika – olgu see kujundlik-visuaalne või hoopis simulatiivne. Millelegi piiritledes viitamine on primaarne oskus. Märgistada saab näiteks enda eraomandit. Selleks võib olla roheline elamukrunt, mis teiste samasuguste kõrval laiutab. Millelegi tara ümber ehitades toimub eraldatus väliskeskkonnast – selle, mis oma, kuulutamine.

Enda loomingus kajastan fragmente, millisel moel igapäevaelus aina domineerivam eksitav virtuaalne maailm on inspireerinud minu maalikunsti. Tegelen kujunditega, mis obsessiivselt jäävad iseenda ruudustiku sisse just nagu ekraani või veebiaknaga saame piiritleda enda nägemis- ja kogemisvälja. Kujutan ihalust kauge fantaasiamaailma järele, mis käeulatusse sattudes üllatab enda argiolu ja -eluga. Teosed on inspireeritud green screen kangast ning minu visiidist Islandile.”

 

Näitus on avatud kuni 24. märtsini.

http://linnagalerii.parnu.ee/wordpress/2018/02/26/kristen-rastas-piirides²/

https://www.facebook.com/events/369043126904415/?ti=cl

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Maal