Näitusetaotlused

EKA Galerii aasta programm koosneb kolmest osast: EKA-ga seotud projektid (Hindamismaraton, TASE ja EKA muuseumi näitus), kutsutud väliskunstnike- ja kuraatorite projektid ning avatud konkursi kaudu laekunud projektid.
Avatud konkurss toimub tavaliselt kord aastas septembris. Taotlustest teeb valiku komisjon, mis võib aastati erineda. 2022 aasta programmi koostanud komisjoni kuulusid Kirke Kangro, Rebeka Põldsam ja Pire Sova.

Avatud konkursi taotlusvorm: shorturl.at/ilvEI


Kui soovid lisada end galerii uudiskirja listi, et saada infot näituste, sündmuste ja avatud konkursi kohta, kirjuta soovist meiliaadressile pire.sova@artun.ee.
EKA Galerii pind (Kotzebue 1) on rendivaba. Kunstnikele ja kuraatoritele, kes hetkel ei õpi ega tööta EKA-s, on määratud tasu 50-450€. Tasu suurus sõltub kunstnike ja kuraatorite arvust projektis.

Pakume omalt poolt veel:
– näituste valve;
– ühe installeerija abi;
– põhilisemaid installeerimisvahendeid ja tööriistad;
– kommunikatsioonimaterjalide kujundus ja trükk;
– fotodokumenatsioon.
Sõltuvalt vajadusest saame aidata ka tekstimaterjalide koostamise, toimetamise ja tõlkimisega. Galeriis on regulaarselt praktikal EKA tudengid pildistamise ja installeerimisega. Installeerimispraktikant on lisaks galerii põhi-installeerijale Johannes Luik.