Tulemas

Katrin Enni, Aksel Haagensen, Kaisa Maasik, Kati Ots. Näituse "Vent Space" visand

28.08–30.09.2020 
Liina Siib ja Maria Erikson. Graafika grammatika: alus + öeldis (tööpealkiri)

Liina Siibi ja Maria Eriksoni kureeritud rahvusvaheline näitus lähtub ruumist, mis tekib maatriksi ja multiplitseeritavuse vahel. Osalevad kunstnikud on pärit Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja mujalt.
liinasiib.com

06.10–05.11.2020
EKA muuseum. Nähtamatu monumentaalmaal

EKA muuseumi kuraator-koguhoidja Reeli Kõivu kureeritud näitus annab ülevaate monumentaalmaalist EKA-s aastatel 1960–1990. Osalevad kunstnikud: Tiit Pääsuke, Peeter Mudist, Jaan Sonn, Jüri Kask, Eva Jänes, Lemming Nagel, Robet Suvi, Heldur Lassi, Tiina Tammetalu, Heli Tuksam, Lilian Mosolainen, Kai Kaljo, Jaan Toomik, Kaido Ole jt.
artun.ee/muuseum

 

10–28.11.2020
Elize Hiiop, Lauri Kilusk, Kaiko Kivi, Martin Melioranski ja Urmas Puhkan. Keraamiline dimensioon

Juss Heinsalu. AlSiO(OH)

Rahvusvaheline töötuba-näitus “Keraamiline dimensioon” tutvustab saviprindi võimalusi EKA-s. Projekti korraldajateks on Urmas Puhkan ja Lauri Kilusk keraamika osakonnast ning Martin Melioranski ja Kaiko Kivi arhitektuuri osakonnast.
Juss Heinsalu isikunäitus “Al
SiO(OH)” on üles ehitatud eksperimentaalse laboratooriumina, mis seob omavahel teaduslikud katsed spekulatsiooni ja poeesiaga. Installatsiooni keskseks tegevuseks on savimaterjali aktiivne vaatlus ning talle omase oleku ümberkodeerimine.

 

30.11–20.12.2020
EKA vabad kunstid. Hindamismaraton

Hindamismaraton on vabade kunstide teaduskonna hindamiste näitused koos kaitsmistega, kus ekspositisoon vahetub iga päev. Näha saab kaasaegse kunsti, graafika, installatsiooni ja skulptuuri ning maali õppekavade töid, samuti joonistamiste hindamisi.