EKA ÕPILASAKADEEMIA KÄIS HUVILISTEGA KÜLAS DISAINIBÜROOS TEN TWELVE

Õpilasakadeemia viib paljude teiste külastuste ja töötubade kõrval huvilisi tutvuma ka erineva kaliibriga ettevõtete ning inimestega, kes kuuluvad üldise nimetaja “tootedisain” alla. Kui lai see valdkond tegelikult on! Piret Mägi juhatusel piilume stuudiotesse, räägime eriala võimalustest, eriala inimeste karjäärivalikutest ja tegevusala mitmekülgsusest.

Ten Twelve OÜ on tootearendusbüroo, mis tegeleb põhiliselt tööstusdisaini ja mehhaanika projekteerimisega.

Kümne aasta jooksul on teostatud üle 50 projekti nii Eesti kui Skandinaavia turgudele. Mitmekülgsesse portfooliosse kuuluvad tooted alates piirivalveseadmetest kuni uue põlvkonna nutvahenditeni. Ettevõte fookusseerub tööstusdisainile, millega on pälvitud tähelepanu erinevatel konkurssidel, sealjuures Red Dot Award’il, CES Innovation Awards’il ja BRUNO’l.

Ja muuseas – büroo üheks asutajaks on meie vilistlane – Tarmo Härmaorg!

Õpilasakadeemiat võõrustanud Mihkel Güsson töötab ettevõttes kolmandat, Egert Uibo teist aastat. Nende argipäeva menüü koosneb umbes kolmest disainiprojektis, mis sisaldavad suhtlust klientide, allhanke, tootjate ja vahendajatega. Otseloomulikult jagub omajagu ka disainimist ja nuputamist – otsekui puzzletükkidena sobivate komponentide kokku seadmist väärtuslikuks tervikuks. Mõnda projekti küpsetatakse vahel kuni kolm aastat, et õige tummine ja auhindu pälviv produkt valmiks. Egert Uibo: “Tuleb võtta eraldi aeg, et välja uurida ja tõlgendada, mida klient tegelikult tahab. Sest see, mida ta ütleb tahtvat ei pruugi olla tegelik toode, mis tema ootused ja vajadused täidab”.

Miks on tootedisaini vaja?



Mihkel: “See on nii keeruline ja lai küsimus. Miks on disaini üldse vaja? Tarbimisühiskonnas, kus kõik meie ümber on kellegi looming ning inimese tähelepanu üle käib kibe konkurents, peab lähenema tootearendusse väga süsteemselt. Vastasel juhul on väga raske turul edu saavutada. Tootedisaini on vaja eduks”.

Meeldejääv õppetund koolist?
Mihkel: “”Mõtle miks seda vaja on?” ning „Kaks nädalat lihvid ja tulemuseks on ikka solgipang“ A. Jakovlevi poolt”.

Meeldejääv õppetund senises karjääris?

Mihkel: “Õppimine ei saagi otsa”.

Kuhu edasi, mis on unistused?

Mihkel: “Tahaks mõne Eesti tootjaga koostöös purjejahi disainida. See on selline hea disaineri unistus”.

Vaata rohkem pilte siit.

Aitäh osalejatele ning võõrustajatele!

Inspireerivate kohtumisteni!

9. mai, 2017

Piret Mägi

Tootedisainialaste Õpilasakadeemia visiitide juht

piret.magi@artun.ee

EKA Õpilasakadeemia on mõeldud gümnaasiumi- ja kutsekoolinoortele, keda huvitavad arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstiajaloo valdkonnad ning neile, kes soovivad jätkata õpinguid looverialal, kuid pole oma valikus veel kindlad. Õpilasakadeemia annab hea võimaluse teha tutvust erinevate EKA erialadega ning näha, kuidas elu ja õppimine neil aladel päriselt toimub. Külastatakse stuudioid, ateljeesid, arhitektuuribüroosid, disainiettevõtteid, teatreid, muuseume ning korraldatakse loenguid, filmivaatamisi või praktilisi töötubasid, läbiviijateks EKA õppejõud, tudengid ja vilistlased. Õpilasakadeemiasse on oodatud ka EKA eelakadeemia õpilased.

Kõik tegevused on osalejatele tasuta.

Rohkem infot: reesi.kallas@artun.ee

Registreeru järgmisesse EKA Õpilasakadeemia töötuppa siin

Jaga sõpradega:

Postitas Piret Mägi
Viimati muudetud