EKA sisearhitektuuri osakonda sisse astujad saavad aprilli lõpus ja mais teha proovieksameid!

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakond pakub sel aastal esmakordselt võimalust teha proovieksameid sisearhitektuuri bakalaureuse õppekavale. Sisseastumiseksamitel saab lahendada erinevaid ruumiülesandeid, millega üldhariduskooli õppekava alusel õppinud koolilapsed pole sageli kokku puututud. Proovieksamid annavad võimaluse juuli alguses toimuvate sisseastumiseksamite ülesanded valikuliselt läbi lahendada ning osakonna õppejõududelt lahenduse kohta tagasisidet saada. Esimene proovieksami-päev toimub laupäeval, 29. aprillil Tallinnas, osakonna ruumides (Nunne 16). Proovieksamid on tasuta.

Registreeri siin: http://bit.ly/proovieksamid2017

Lisaks räägitakse proovieksamitel, milline peab olema tudengikandidaadi loovtööde portfoolio, mida samuti sisseastumisel hinnatakse. Kuna proovieksamitel on alati kohal ka mõni hetkel sisearhitektuuri õppiv tudeng, saab nende käest otse osakonnas pakutava ruumihariduse ja õppimiskogemuse kohta küsida.

Tallinna proovieksamipäeva järel liigutakse 6. mail Narva, kus eksamid saab teha Narva Kunstikoolis, 12. mail Avinurme Gümnaasiumisse ning 13. maiks Tartusse, kus eksamitegijad kogunevad Tartu Kunstikoolis.

EKA sisearhitektuuri osakonna bakalaureuse õppekava toetub pikaajalisele sisearhitektuuri õpetamise traditsioonidele ja on tänasel päeval keskendunud kvaliteetse ja mõtestatud ruumi loomise õpetamisele. Õppekavas on olulisel kohal eelkõige praktilised projekteerimisoskused, kuid ka ka ruumilise, kultuurilise ja tehnoloogilise konteksti tajumise harjutused. Süstemaatiliselt tehakse eriala õpetamisel koostööd Kustiakadeemia arhitektuuri, urbanistika, restaureerimise ja graafilise disaini osakondadega. Osakonna tudengite tööd on pälvinud rohket heakskiitu professionaalide poolt – esmakursuslaste metsaonni kursuse raames rajatud Pähni metsakõlakojad jagasid tiitlit 2016. aasta Eesti arhitektuuriauhindade galal väikeobjekti kategoorias ning Eesti disainiauhindadel. Samuti on mitmeid tudengitöid nomineeritud teistele auhindadele ning osakonna tegevus pälvib regulaarselt tähelepanu rahvusvahelistes arhitektuuri- ja disainikanalites.


Proovieksamite ajakava 2017

29. aprillil kl 12.00 – 16.00 Tallinnas, EKA sisearhitektuuri osakonnas Nunne 16

6. mail kl 12.00 – 16.00 Narva, Narva Kunstikool, Kreenholmi 25

12. mail Avinurmel, Avinurme Gümnaasiumis

13. mail kl 12.00 – 16.00 Tartus, Tartu Kunstikoolis, Eha 41


Sisseastumiseksamite ajakava 2017

19.-29.06.2017 kuni kella 23.59 avalduste esitamine SAISis

28.-29.06.2017 10.00-16.00 avalduste vastuvõtt paberil (Estonia pst. 7, Tallinn)

03.-07.07.2017 vestlused Mustjõel, vestlusvoorust edasipääsenutele eksamid Tallinnas

11.07.2017 vastuvõtu tulemuste teatamine

17.07.2017 õppima tulemise kinnitamine/õppekohast loobumine (SAIS)


Sisseastumiseksamite kirjeldus

Vestlus: Tudengikandidaat presenteerib vestlusel oma töid tutvustavat portfooliot, mille järel toimub komisjoniga vestlusring teemal “Milline ruum soosib mõtlemist?”

Erialaülesanne 1: Ruumitaju ja mõõdutunne

Kujutava geomeetria test

Ülesanne “Karp”: pappkarbi sisse minimaalsete vahenditega mõtestatud maailma rajamine.

Erialaülesanne 2: Kehamälu

Vineerliistudest maksimaalselt vastupidava ja maksimaalselt kerge struktuuri ehitamine, mis kannab 30 sekundi jooksul täielikult tudengikandidaadi keharaskust.

Erialaülesanne 3: Füüsiline visandamine

Psühho-füüsilise treeningu käigus etteantud teemadel siseruumikontseptsioonide visandamine.

Proovieksamitele tuleb tulevasel sisseastujal end ette registreerida http://bit.ly/proovieksamid2017

Info ja küsimused:

EKA sisearhitektuuri osakond

interior@artun.ee

+372 6 443 949

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur