EKA tootedisaini osakonna üliõpilased Euroopa suurimal disainihäkatonil DASH

3.-5.11.2017 toimus Aalto ülikooli ettevõtlusorganisatsiooni Aaltoes eestvedamisel Euroopa üks suurimaid disainile suunatud häkatone DASH. Nädalavahetus tõi kokku ligi 200 peamiselt teenus- ja tootedisaini-, äri- ja IT-valdkonna esindajat, kes otsisid ideid ja lahendusi viiele erinevale disainibriifile: Insects for Masses (Putukate kasutamine masstoodangus), Game Design (mängudisain), Hack the Healthcare (tervisehäkaton), Hack the job (töökohaloomise häkaton), ja Reimagining Academic Space (Akadeemilisest ruumist mõeldes). Eesmärgiga jõuda 48 tunni jooksul esialgsest ideest rakendatava lahenduseni, toetuti häkatonil teenusdisainis laialdaselt kasutusel olevale topeltdeemanti mudelile.

Eesti Kunstiakadeemiat esindasid disainihäkatonil tootedisaini ja sisearhitektuuri osakondade üliõpilased. Tervisehäkatoni Hack the Healthcare lähteülesande peaauhinna võitis EKA TD osakonna 3. kursuse üliõpilase Renata Johansoni meeskonna loodud patsiendikeskne lahendus FinCare. Soome tervishoiusüsteemi näitel välja arendatud rakendus annab patsiendile ravijärgse nõustamise võimaluse ning kogub selle käigus patsiendi käest informatsiooni, mida on haiglatel võimalik kasutada esmatasandi tervishoiuteenuste optimeerimiseks ja edasiarendamiseks. Tervishoiuteemalise häkatoni tugevaima lahenduse valis välja zürii koosseisus Kirsi Svärd (ED Design), Frank Ryhänen (KU Sote) ja Norma Välimaa (Soumihealth) ning FinCare meeskonda premeeriti rahaliselt.

Äramärkimist leidsid ka EKA TD osakonna üliõpilaste Maarja-Liis Raamatu ja Julien Haci meeskondades loodud lahendused. Samuti häkatonil osalenud disainiteaduskonna dekaan Kristjan Mändmaa töötas lähteülesandega Reimagining Academic Space, mille eesmärgiks oli jõuda tervet Aalto ülikooli akadeemilist kogukonda siduva lahenduseni.

Kõigil disainihäkatonil DASH osalejatel on võimalus arendusnädalavahetuse jooksul loodud tooteid ja teenuseid edasi arendada ning liituda Aalto ülikooli juures tegutseva nõustamis, koolitus- ja võrgustusteenuseid pakkuva ettevõtlusinkubaatoriga KIUAS, mille eesmärgiks on alustavate idufirmade arendusriskide vähendamine.

Lisainfo:

Maarja Mõtus
EKA TD osakonna juhataja
maarja.motus@artun.ee

 

IMG-1566
Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Tootedisain