EKA tudengid uurivad Viljandi vanalinna

8.–12. juunil inventeerivad Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna tudengid Viljandi vanalinna.

Tudengite ülesandeks on juuni teisel nädalal pildistada üles hooned Kauba, Tasuja, Pika ja Lutsu tänavate piirkonnas, koostada kirjeldused ja esitada omapoolsed ettepanekud nende säilivuse ja tulevaste kaitsekategooriate kohta. Tegu on pikaaegse suvepraktika formaadiga, mille raames on eelnevatel aastatel käidud inventeerimas Sillamäe, Pärnu, Valga, Paide, Haapsalu, Rakvere, Lihula, Valga ja Võru vanalinnasid. Tudengitele annab see vajaliku kogemuse pildistada, kirjeldada ja hinnata ajaloolise linna mitmekihilist hoonestust.

Tudengipraktika tulemus saab Viljandi muinsuskaitseala uue kaitsekorra väljatöötamise alusmaterjaliks, kokkuvõtlik ülevaade esitatakse Muinsuskaitseametile ja seda tutvustatakse Viljandi linnavalitsusele. Uue kaitsekorra väljatöötamist alustab Muinsuskaitseamet järgmisel aastal. Olulisimaks erinevuseks senise muinsuskaitseala põhimäärusega võrreldes on see, et hooned jaotatakse erinevatesse kaitsekategooriatesse, millest lähtuvalt on võimalik seada nende vanuse ja väärtusega arvestavaid leevendusi ja piiranguid. Seetõttu on äärmiselt oluline saada linna hoonestusest värske ja süsteemne ülevaade.

Viljandis ringikäivad ja pildistavad tudengid kannavad Muinsuskaitseameti templiga rinnasilte, neid juhendavad Kunstiakadeemia nooremteadur Triin Talk ja arhitektuuri konserveerimise stuudio juhataja Karola Mursu.

Inventeerimispraktikat toetab Muinsuskaitseamet.

Loe ja kuula lisaks:

Tudengid tulevad Viljandi vanalinna uurima. Sakala, 5.juuni 2020

Kunstiakadeemia tudengid teevad praktikat Viljandi vanalinnas. ERR-i raadiouudised, 10.juuni 2020

Kunstiakadeemia tudengid uurivad Viljandi vanalinna. www.viljandi.ee

IMG_2302
IMG_2244
IMG_2308
IMG_2268
IMG_2273
Ilm Viljandis on inventeerimiseks mõnus
Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine