EKA tudengite juhendaja pälvis maineka Soome disainipreemia

Ilkka Suppanen

EKAs arhitektuuri- ja sisearhitektuuritudengeid juhendav nimekas Soome disainer Ilkka Suppanen pälvis 2020. a Kaj Francki disainipreemia.

Kaj Frank on legendaarne Soome klaasikunstnik, kelle lihtsavormilist Iittala klaasitoodangut kohtab ka paljude eestlaste kodudes. Tema kujundatu on paljuski määranud Soome argikeskkonna näo. Kaj Francki preemia on Soome kõige mainekam disainipreemia, mis antakse sisuliselt elutöö eest. 

llkka Suppanen (sünd. 1968) on üks maailma tuntuim tänapäeva Soome arhitekt ja disainer. Tema Helsingis asuv stuudio pakub integreeritud strateegilise disaini lahendusi sise-, toote- ja prototüübidisainis, arhitektuuris ja brändi arendamises. Suppaneni köidavad uued tootmistehnoloogiad ning -materjalid ja nende kasutusvõimalused. Tema klientide hulka on kuulunud Iittala, Marimekko, Artek, Nokia, Saab, Axis, Cappellini, Lucente ja paljud teised. Tema töid on eksponeeritud New Yorgi MoMa’s, Milaano mööblinäitusel ja Veneetsia arhitektuuribiennaalil. Oma tööde eest on ta pälvinud ka erinevaid rahvusvahelisi auhindu.

EKAs juhendab Ilkka juba mitmendat aastat istemööbli stuudiot, mille käigus tuleb tudengitel vaid tükki vineeri, puuliiste ja liimi kasutades projekteerida mugav tool, mis hoolimata kasutatud materjali haprusest kannab keharaskust.

https://www.designforum.fi/en/award/kaj-franck-design-prize-2020-ilkka-suppanen/

 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Karine
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond