EKA tudengite „Kohasumin“ jõudis Uue Euroopa Bauhausi konkursil finalistide hulka

Põhukabel. Foto: Paco Ulman

Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome meeskonna eelmisel aastal läbi viidud installatsioonivõistlus „Kohasumin“, kus osutusid võitjateks EKA arhitektuuri – ja linnaplaneerimise osakonna vilistlaste ja urbanistika osakonna tudengite kavandid, jõudis Uue Euroopa Bauhausi konkursil 1450 taotluse seast finalistide hulka! Auhinnaga tunnustatakse inspireerivaid ruumiprojekte, mis näitavad, kuidas väiksed algatused aitavad jõuda suurte muutusteni. Võistlusel valitakse välja ka rahva lemmik. Kutsume üles „Kohasumina“ poolt hääletama ja oleme tänulikud, kui seda üleskutset jagate – hääletamine kestab ainult 24. maini.

„Kohasumina“ konkursi eesmärk oli eelmisel suvel linnaruumi rikastamine loodustundliku kunstiga, millega rajati Putukaväilale kolm uut installatsiooni: „Põhukabel“, „Roo“ ja „Akadeemia tee liikidevaheline ristmik“. „Uuenduslikud inimestele ja putukatele mõeldud installatsioonid toovad Putukaväila teekonnale vaheldusrikkust, pakuvad erinevaid tegevusi ning kannavad edasi Putukaväila ideed elurikkusest, keskkonnahoiust ja kogukonna kaasamisest,“ lausus „Kohasumina“ eestvedaja, Tallinna ruumiloome osakonna linnakunstikuraator Kati Ots ning kutsus üles inimesi tiheda konkurentsiga võistlusel „Kohasuminale“ oma häält andma.

Uue Euroopa Bauhausi võistlusel tunnustatakse inspireerivaid (linna)ruumiprojekte, mis näitavad, kuidas väiksed algatused aitavad jõuda suurte muutusteni. Auhinna eesmärk on tuua esile nii ruumilisi, keskkondlike, kultuurilisi, majanduslikke kui ka kogukondlikke algatusi, mis aitavad kaasa Euroopa rohelise kokkuleppe saavutamisele.

„Kohasumin” on nomineeritud kategoorias Champions – reconnecting with nature. Žürii valib igast kategooria parima, lisaks valitakse kolm rahvalemmikut, kõigile on auhinnaks 30 000 eurot.

„Põhukabel“ Mustjõel on kaasaegne kogukonna paviljon, mis esindab kohalikke väärtusi, looduslähedasi ehitusviise ja materjale, kogukondlikke tegevusi, isetegemist ja looduses aja veetmist. Töö autorid on Arhitektibüroo Peil OÜ (Eneli Kleemann, Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Mia Martina Peil, Marie Anette Veesaar) Mustjõel, Veskimetsas ja Väike-Õismäel asuv „Roo“ koosneb kolmest järjestikusest installatsioonist, mille ühiseks keeleks on nende loomiseks kasutatav materjal – pilliroog. „Roo“ pakub erinevat ruumikogemust inimkülastajale ning elupaika putukatele. Töö autorid on Majaja OÜ (Triin Vallner, Ko Ai). „Akadeemia tee liikidevaheline ristmik“ sobitub väga hästi Putukaväila kontseptsiooniga, olles eelkõige putukatele suunatud, kuid luues lisaks ka visuaalse maamärgi, mis juhib tähelepanu rohealade katkestatusele linnaruumis. Töö autorid on Nabeel Imtiaz, Paulina Schroeder, Augustas Lapinskas ja Christian Hörner.

Uus Euroopa Bauhaus on liikumine, mille eesmärk on juhtida sümbioosis nii ruumilisi, keskkondlike, kultuurilisi, majanduslikke kui ka kogukondlikke muutusi, aidates kaasa  Euroopa rohelise kokkuleppe saavutamisele. Kõiki eurooplasi kutsutakse ette kujutama ja koos üles ehitama jätkusuutlikku ja kaasavat tulevikku heas elukeskkonnas.

Oma toetushääle saab „Kohasuminale” anda hääletuslehel prizes.new-european-bauhaus.eu. Hääletamiseks tuleb registreerida ja kinnitada oma e-post ning seejärel saad valida igast kategooriast enda lemmiku. „Kohasumina” leiad kategooriast Champions – reconnecting with nature. 

Lisainfo: Tallina linnakunsti kuraator Kati Ots, kati.ots@tallinnlv.eewww.putukavail.ee/kohasumin

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud