EKA tudengite teadustööd taas võidukad riiklikul konkursil

Fotol Merike Liiva

Haridus- ja teadusministeerium kuulutas välja 2021. a üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi preemiasaajad, nende seas on mitmeid Eesti Kunstiakadeemia tudengite uurimistöid. Muuhulgas pälvis I preemia arsti- ja terviseteaduste valdkonnas Merike Liiva teadustöö! Palju õnne!

Arsti- ja terviseteaduste valdkonnas saab rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes I preemia 960 eurot Merike Liiva, konkursitöö „Patsiendi lähedase toetamine Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivravi keskuses“ eest. Tänukirja pälvis ka teadustööde juhendaja Maarja Mõtus Merike Liiva konkursitöö „Patsiendi lähedase toetamine Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivravi keskuses“ juhendamise eest arsti- ja terviseteaduste valdkonnas. 

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas saab rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes, III preemia 320 eurot Kadri Vahe, konkursitöö „Töö privaatsfääri kujundajana: loominguliste liitude korterelamud Nõukogude Eestis“ eest, mille juhendaja on Epp Lankots

Magistriõppe üliõpilaste astmes saab II preemia 1300 eurot Ulla Katariina Alla, konkursitöö „30 aastat pausi. Uurides mittetegemist“ eest, mille juhendajad on Kadri Klementi, Katrin Koov ja Eik Hermann. 

Doktoriõppe üliõpilaste astmes saab III preemia 700 eurot Sille Pihlak, konkursitöö „Prototüüpides protokolle, protokollides prototüüpe. Puitarhitektuuri somaatilise modulaarsuse meetodi kujunemine“ eest, mille juhendajateks on dr Roland Snooks ja dr Jüri Kermik. 

2021 a. üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil saavad Muinsuskaitseameti kultuuripärandi valdkonna eripreemiad 250 eurot rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilane Jüri-Martin Lepp, konkursitöö „„Koeru evangelistide meistri“ renessanss. 17. sajandi polükromisti taassünd läbi Koeru kiriku krutsifiksi ja maali „Püha õhtusöömaaeg“ tehniliste uuringute ja konserveerimise“ eest, mille juhendajateks on prof Hilkka Hiiop ja dr Pia Ehasalu. Rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilane Minni Tang saab konkursitöö „Ehitismälestiste teisalduspraktika ja teisalduse kaalumise otsustuspuude loomine“ eest preemia, mille juhendajaks on Maris Mändel.

Doktoriõppe üliõpilane Ingrid Ruudi saab eripreemia 1000 eurot konkursitöö „Ruumiline interreegnum. Muutused Eesti arhitektuuris ja kunstis 1986– 1994“ eest, mille juhendaja on Andres Kurg, PhD.

Preemiavääriliseks tunnistati 75 tööd kolmes õppeastmes: rakendus- ja bakalaureuseõpe, magistriõpe, doktoriõpe; ja kuues teadusvaldkonnas: loodusteadused, tehnika ja tehnoloogia, arsti- ja terviseteadused, põllumajandusteadused ja veterinaaria, sotsiaalteadused, humanitaarteadused ja kunstid. Komisjonipoolse äramärkimise riikliku tänukirjaga sai 28 autorit.

„Auhinnatud tööd pole pelgalt hästi tehtud uurimused, mis on kaante vahele pandud – neil teadustöödel on praktiline väärtus reaalses elus,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts riiklikke preemiaid üle andes. Lisaks riiklikele auhindadele tunnustati eripreemiaga 20. autori tööd. 

Konkursi hindamiskomisjoni esimees, Tallinna Ülikooli inimgeograafia professor Hannes Palang avaldas rõõmu kahe asjaolu üle. „Esiteks, vaatamata kõrghariduse rahastuse ümber toimuvale, laekub konkursile endiselt palju kõrgetasemelisi töid, millest nii mõnigi võib meie tulevikku paremaks muuta. Teiseks, ka neid on juurde tulnud, kes üliõpilaste uurimistöid oma eripreemiatega väärtustada aitavad,“ tunnustas Palang osalejaid ja partnereid.

Teadusagentuurile esitati tänavu 495 konkursitööd, neist enim magistriõppe kategoorias. Valdkondade lõikes esitati enim töid sotsiaalteaduste valdkonnas, järgnesid loodusteadused ning humanitaarteadused ja kunstid. Teadustöid esitati 30 ülikoolist, mille seas on 15 välisülikooli. Konkursi preemiafond oli kokku 80 727,79 eurot. Kõigi preemiasaajate nimekirja leiab ETAg-i kodulehelt.

Üliõpilaste teadustööde konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Merike Liiva kõnelemas oma uurimistööst

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud