EKA üliõpilased särasid London Book Fair 2018

Londoni Book Fair 2018 esitleti suurejoonelise väljapanekuna EKA üliõpilaste workshopil valminud pildiraamatuid. EKA üliõpilased said projekti kaasatud eesmärgiga avada neile uued võimaluste horisondid oma erialal, anda neile võimalus rahvusvalises kontekstis ja tuua tähelepanu EKA õppekavadele.

Worksopi juhendajad William Grill (GB) ja Anne Pikkov panid üliõpilased eriti raske väljakutse ette – muuta ebaharilikult pikk pabeririba (leporello) graafiliseks novelliks. Et väljakutse oleks veelgi suurem, trükiti need voldik-raamatud kirjastuses Päike ja Pilv arvestatava tiraaziga, et esitleda neid näitusena kirjastusmaailma kõige kuumemas katlas – London Book Fair Baltic Countries Market Focus.

Animatsiooni üliõpilane Anna Eespere: “LBF on äärmiselt mastaapne üritus ja Eestist tulles võtsid need rahvamassid ja kirjastajate hordid küll algul hingetuks. Võib-olla just seepärast oligi eriline näha selle kõige keskel esindatuna ka Eestis ja teisi Balti riike – eriliselt võimas on muidugi olla ise kohal ja näha ka oma töid nii suurele publikule eksponeerituna. Meie tegemiste vastu oli märgata ka suurt huvi, mis oli loomulikult ülimalt positiivne.

Projekti ambitsioonikust näitavad ka numbrid, lisaks Eestile osalesid ka Läti ja Leedu ning Suurbritannia noored kunstitalendid, keda juhendasid juba tuntud kunstnikud, kokku 150 õpilast. Nemad ongi meie tuleviku lugude jutustajad, nende lood säravad juba praegu meie fraktaalses ja muutuvas ajas.

 

Koordinaator: Pop-up www.pop-up.org.uk

Toetaja: Arts Council England

 

 

EKAst osalesid:

Anna Eespere

Cristo Madissoo

Dagne Aaremäe

Irma Isabella Raabe

Kristiina Avel

Leander Meresaar

Lisa Scharf

Oskar Poll

Ruth Lehemaa

Anette-Lis Seppel

Kristiina Avel
Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud