EKA väljasõiduseminar Heimtalis

Õppeaasta alguse väljasõiduseminari saab EKAs juba traditsiooniks pidada – sel aastal külastasime Heimtali muuseumi. Meid võtsid vastu EKA emeriitprofessor Anu Raud ja muuseumi juhataja Anna Liisa Regensperger, kes tutvustasid ekspositsioone ja tegevusi. Heimtali muuseum, nüüdseks ERMi filiaal, on olnud oma 20 tegevusaasta jooksul meie üliõpilastele oluliseks õppebaasiks. Seoses EV100 aastapäevaga kootakse muuseumis 100 meetri pikkune rahvuslik vaip, kus igaühele anti võimalus end paari mustritriibuga ajalukku kududa.

Seejärel koguneti Heimtali seltsimajja, kus rektor Mart Kalm pidas EKA rahvale aasta alguse kõne, mis keskendus kauaoodatud infole – akrediteerimiste-evalveerimiste protsessi edukatele tulemustele. Rektor tõi välja olulised tegevussuunad uueks perioodiks – õppe tagasiside arendamine, õppijakeskse õppimise mõtestamine ning kolimine uude majja.

Külalisena osales seminaril Mart Noorma, kes jagas oma kogemust Tartu ülikooli õppeprorektorina õppe kvaliteedi määratlemisel ja mõtestamisel ning tõi näiteid õppija arengut toetavast ning ühiskonna vajadustele vastavast õppest. Visionäärina ärgitas ta mõtestama kaugemat tulevikku ja ülikooli rolli selles.

Anne Pikkov juhatas sisse arutelu osa, kus igaüks sai kujutada EKA rolli 10 aasta pärast. Tehes igapäevatöös otsuseid enamasti lähituleviku kohta, andis uus perspektiiv väga lennukaid ideid ja võimalusi.

Tagasiteel bussis sai tutvustatud hea õpetamise seminaride sarja, mis mõeldud eelkõige meie õppejõududele. Järgmine koolitus leiab aset juba septembris, infot ja teemasid saab lähemalt vaadata SIIT

Aitäh Maarin Ektermann ja Kaido Kruusamets, kelle kaamerasilma läbi saab kogu üritust meenutada SIIT

Postitas Kristiina Krabi
Viimati muudetud

Avatud akadeemia