EKA vilistlane Maarja muljetab täiendusõppest EKA avatud akadeemias

Foto: Karl Annus

EKA vilistlane Maarja Koovit osales sel talvel kahel EKA avatud akadeemia kursusel. Uurisime, milline oli tema täiendusõppe kogemus.

Vilistlasena uurin ikka aeg-ajalt, mis EKAs ja EKA avatud akadeemias parasjagu ka toimub. Seekord andis kursustele registreerumise tõuke sõbranna soovitus ja isiklik huvi oma digipädevust tõsta.

Otsustasin osaleda Adobe Illustrator algajale ja Adobe InDesign algajale kursustel, kuna mulle sobisid nende toimumisajad. Lisaks tundus juhendaja Maris Lindoja tugeva disainerina usaldusväärne. Samuti ei mänginud sugugi väikest rolli see, et töö toimus Mac’idel ja uues EKA majas. Uutel, suure ekraaniga iMacidel on väga mugav töötada. Loengus kuvati juhendaja ekraanipilt suurele digitahvlile, tänu millele said kõik hea ülevaate ja lihtsa vaevaga õppida.

Kuigi mul puudus varasem kokkupuude Adobe Illustratori ja Adobe InDesigniga, olid kursused minu jaoks pigem lihtsad, sest töötasin ise alati aktiivselt kaasa. Juhendaja oli väga muheda ja rahuliku õpetamisstiiliga, tema loengus oli lõbus olla. Lisaks oli Maris Lindoja asjatundlikkust näha tema oskuses asju väga hästi lahti seletada.

Maarja kursusetöö.


Loengute alguses vaatas juhendaja esmalt üle meie kodused tööd ja selgitas murekohti, kui neid oli. Seejärel võtsime käsile uued teemad, mida võis 2,5 h sisse mahtuda päris mitu. Samaaegselt harjutasime kõik uued trikid läbi ja tihti koostöös juba õpitud oskustega. Tunni lõpus saime uue kodutöö. Loengu keskel oli alati ka väike 10-minutiline puhkepaus.

Nendel kursustel sain selgeks suure osa põhiteadmisi Adobe Illustratori ja Adobe InDesigni kasutamisest. Kindlasti kavatsen kursustel omandatud teadmisi tulevikus edaspidi ka kasutada. Kuna materjali on palju, siis selgelt on veel võimalik ja vajalik  kas jätkukursusel või juba omal käel õppida.

Maarja kursusetöö

Teiste EKA avatudakadeemia arvuti-, kunsti- ja disainikursustega saab tutuvda siin.

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia