EKA võidutses Eesti Disainiauhindade galal

EDA 2020 Aasta disainihariduse võitja Kristjan Mändmaa

Eesti Disainiauhinnad 2020 võitjate seas võidutsevad Eesti Kunstiakadeemia inimesed. Aasta disainihariduse kategoorias võitis EKA Disainiteaduskonna dekaan Kristjan Mändmaa!

Disainihariduse žürii esimees ja EKA õppeprorektor Anne Pikkov täheldas, et  “disainiharidus ajab oma võimsaid harusid nii era- kui avalikus sektoris, haridusasutustes ja laste huvikoolides. Heade projektide taga on tugevad eestvedajad ja meeskonnad, tihti ka valdkonnaülesed, mis kinnitab, et disainiharidus on universaalne viis ühiskonna inimnäolisemaks muutmisel.”

Zürii sõnul on Kristjan Mändmaa “sütitav ideedegeneraator ja andnud olulise panuse Eesti disainihariduse arendamisse.” Kristjan Mändmaa vaatab ja tajub disainiharidust tervikuna ja on panustanud erinevate haridusastmete ning koolide koostöö suurendamisse, mis on eelduseks valdkonna arenguks.

Aasta disaineri tiitli võitis EKA graafilise disaini osakonna vilistlane Valter Jakovski koos Martin Veismaniga. “Jakovski tööd on läbi aastate konkurssidel silma paistnud ühtlaselt tugeva kvaliteedi ja kompromissitute töödega”, sedastab žürii.

Graafilise ja digitaalse disaini “Majandusliku, sotsiaalse ja piirkondliku koostöö” kategooria võitis EKA vilistlane Joonas Sildre Alkoholi lapsed“ illustratsioonidega, mille terviklik kontseptsioon ja laitmatu teostus tõi Levilas ilmunud Eero Epneri uurimusartikli valupunktid eriti valusalt välja.

SÄSI Noore Disaineri Auhinna sai EKA moedisaini magister Kadi Adrikorn. Kadi võlus žüriid oma sügavuti mineva enesekindla lähenemisega, pakkudes mugavust ja nüansirikast eneseväljendust, väärtustades traditsioone ja kestlikkust.

Tootedisaini auhinna BRUNO insenertehnilise toote disaini auhinna võitis EKA tootedisaini taustaga meeskond tööga “Saunum Premium keris”.

BRUNO elukeskkondliku toote disaini auhinna sai Neular N30 välimööbli seeria, mis on EKA vilistlase Pavel Sidorenko ja EKA õppejõu Vitali Valtaneni töö.

Eriauhinnana sai BRUNO elutööauhinnaks ERKI vilistlane, legendaarne Maile Grünberg.

Eesti Disainiauhinnad 2020 auhinnatud töid saab näha näitusel Viru Keskuse aatriumis 21. septembrist 5. oktoobrini.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskond