EKA võõrustab rahvusvahelist arhitektuuriajaloo kongressi

Konverents toob Tallinna ligi 300 arhitektuuriuurijat. Foto: Paul Kuimet

13.–16. juunini toimub Rahvusraamatukogus Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustiku EAHN viies rahvusvaheline konverents, mis toob Tallinna ligi 300 arhitektuuriajaloolast, kokku 39 riigist. Ettekanded on jaotunud kolmele päevale, paralleelselt toimub viis sessiooni ja kõnelejate teemad ulatuvad keskajast tänapäevani. Konverentsi avamine on kolmapäeval Kumu auditooriumis, Briti kunstiajaloolase Christine Stevensoni loenguga Buildings in Bits: Lessons from the English Baroque (Tükikaupa tehtud hooned: Inglise baroki õppetunnid); loeng on avatud kõigile huvilistele. Reedene peaesineja on Krista Kodres, loenguga tallinlase elamust varauusajal. Konverentsi lõpetab Columbia Ülikooli professori Reinhold Martini kokkuvõttev loeng laupäeval.

Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustik loodi 2005. aastal rahvusülese erialase ühendusena, mis ei piira ennast temaatiliselt ega riigiti. Iga kahe aasta tagant korraldatava suure konverentsi paneb kokku rahvusvaheline programmikomitee, mis valib sessioonide pakkumisele saadetud ettepanekute seast 25 paneeli, millele uurijad saavad seejärel esitada oma ettekandeid. Kokku on Tallinna konverentsil 127 ettekannet, mis valiti u. 400 pakkumise seast. Võrgustiku varasemad konverentsid on toimunud Guimarãesis, Brüsselis, Torinos ja Dublinis; Tallinn on esimene ida-Euroopa ja põhja-Euroopa linn mis nii suurt üritust võõrustab.

Konverentsi peakorraldaja on Eesti Kunstiakadeemia. Üritust toetavad Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Eesti Teaduste Akadeemia.

Põhjalikumalt saab konverentsi programmi ja teemadega tutvuda lehel: http://www.eahn2018conference.ee

Teate koostas:
Andres Kurg
EAHN 2018 konverentsi juht
EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi professor

Email: andres.kurg@artun.ee
Tel: +372 56470308

 

                

Jaga sõpradega:

Postitas Karin Vicente
Viimati muudetud

Kunstiteadus ja visuaalkultuur