EKAs õppinud arhitektid Laura Linsi ja Roland Reemaa pälvisid Eesti Arhitektide Liidu NooreArhitekti preemia (NAP)

Foto: Sohvi Viik

Tänavused Eesti Arhitektide Liidu noore arhitekti preemia laureaadid on Eesti Kunstiakadeemias ja TU Delftis (Holland) õppinud Laura Linsi ja Roland Reemaa, kes kureerisid möödunud aastal Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eesti paviljoni näitust “Nõrk monument”.

Hiljuti sai näha näituse „Nõrk monument“ peegeldust ka EKA galeriis. Arhitektuurinäitus “Nõrk monument” uuris arhitektuuri politiseeritust läbi monumendi ja igapäevase linnaruumi, kõrvutades kahte vastandlikku mõistet – nõrkus ja monumentaalsus. Veneetsia arhitektuuribienaali Eesti paviljoni näitus toimus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ellu kutsutud välisprogrammi raames.

Laura Linsi ja Roland Reemaa alustasid koostööd Eesti Kunstiakadeemia üliõpilastena. Olles inspireeritud harilikkuses peituvatest võimalustest, loodi 2016. aastal ühine büroo RLOALUARNAD, et jätkata tööd uurimuslike kunsti- ja arhitektuuriprojektidega. Arhitektide kogemuse hulka kuulub akadeemiline töö, näituste loomine ning hoonete ja avaliku ruumi
projekteerimine.

Noore arhitekti preemia on auhind, mis antakse kuni 40-aastasele Eestis tegutsevale innovaatilisele arhitektile, kelle looming on kaasa aidanud Eesti arhitektuuri tutvustamisele maailma.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine