EKAs sel nädalal

Näitust "Fashion and Gender" saab näha keerdtrepikojas. Foto: EKA moeosakond

ERKI Moeshow piletid soodushinnaga kuni 1. mai!

25. mail naaseb Eesti pikima ajalooga moesündmus oma koju – Eesti Kunstiakadeemiasse. Uues hoones saavad taas kokku moeloojad ja publik, ambitsioonikas disain ja kriitilise pilguga žürii, pulbitsev energia ja mänguline mood. Olete oodatud osa saama taasühinenud EKA võimsast sünergiast ning kogema enneolematut show’d!

Veel vaid paar päeva saab ERKI pääsmeid osta soodsaima hinnaga!

Piilu tänavusi kollektsioone.
ERKI Moeshow 2019 Facebookis

Tähtaeg 2. mail! Animatsioon, urbanistika, ruumiloome ja interaktsioonidisain ootavad avaldusi

Avalduste esitamine rahvusvahelistele inglisekeelsetele õppekavadele toimub kuni 2. maini SAISis.

Oled oodatud õppima animatsiooni, interaktsioonidisaini, ruumiloome (endine sisearhitektuur ENG õppekava) ja urbanistika erialadel. Avatud on ka vastuvõtt meie ühisõppekavadele: kirjandus-, visuaal- ja filmiteooria ning disaini ja tehnoloogia tulevik.

Loe veel.

Rahvusvaheline seminar kutsub pärandi ja kogukonna õiguste teemal arutama

ICOMOS Eesti koostöös Keskkonnaameti, Muinsuskaitseameti, EKA, Tartu Ülikooli ja Oslo Ülikooli Inimõiguste Keskusega korraldab 2.-6. mail rahvusvahelise seminari “Pärand ja kogukonna õigused”, kus käsitletakse kas ja kuidas arvestatakse omanike õigusi ning kaasatakse kogukondi . Koolitajate ja esinejate seas on pärandikaitse ja õiguste rahvusvahelised tippeksperdid.

Loe veel.

Sisearhitektuuri osakond kutsub: rahvusvaheline sümpoosion SISU 2019 juba juunis!

Rahvusvaheline sisearhitektuuri ja ruumiloome sümpoosion SISU 2019 toimub 12.-14. juunil pealkirja all “Tegelik” Tallinnas Kopli poolsaarel endises Põhjala tehases. 2019. aasta SISU kuraatorite meeskond on pärit EKA sisearhitektuuri osakonnast ning seda juhib EKA sisearhitektuuri osakonna professor Hannes Praks. Tänavuse sümpoosioni keskmes on sisearhitektuuri füüsilise kohalolu aspekt, käegakatsutavus, ruumi taktiilsus ja materjalid.

Loe veel.

Filmi “Teofrastus” linastus ja kohtumine autoritega

Reedel, 3. mail kell 18 linastub EKA auditooriumis plastiliinitehnikas lühi-animafilm “Teofrastus”, mis pälvis ka Kultuurkapitali aasta animafilmi preemia. Lisaks linastub ka making of filmist ning kohtutakse režissööri ja EKA stsenograafia osakonna tehniku Sergei Kibuse, kunstnik-lavastaja ja stsenograafia osakonna töökoja juhataja Pärtel Talli ning peaanimaatori Olga Staleviga.

Loe veel.

Tänasest EKA Galeriis: vabade kunstide hindamis-näitused

Mai kuu kolm esimest nädalat on võimalik osa saada EKA vabade kunstide teaduskonna erialahindamistest: iga päev on galeriis eksponeeritud uus väljapanek üliõpilaste kursuselõpu töödega. Tule, vaata ja kuula!

Loe veel.

Täna näeb EKA galeriis magistrantide värskeid perfokaid!

30. aprillil kell 18 esitletakse EKA Galeriis installatiivseid performance’id, mis on valminud Henri Hüti ja Evelyn Raudsepa juhendatud kursuse “Sa pole üksi” raames.

Loe veel.

Gar(b)aaž Festival ühendab wunderbaumid ja zero-waste mentaliteedi

Laupäeval, 4. mail toimub Kristiine keskuse taga asuvas autopesulas EKA kaasaegse kunsti ja kuraatori eriala magistrantide näitus-festival Gar(b)aaž!

Loe veel.

GNDRRRR RRREVOLUTION!

Näitus on loodud moedisaini kursusel “Fashion and Gender”, mida juhendas Aalto Ülikooli moeuurimuse professor Dr Annamari Vänskä. Tudengid sidusid soo, vanuse ja päritolu sotsiaalsed küsimused oma loomepraktiga moe- ja tekstiilidisainis. Näitus on avatud 5. maini.

Loe veel.

 

Eesti Muusika Päevad toovad EKAsse tasuta minikontserdid

Laupäeval, 4. mail algusega kell 12.30.

Esinevad: Helena Tuuling (klarnet), Signe Sõmer (klarnet), Vambola Krigul (löökpillid), Madis Metsamart (löökpillid), George Kentros & Mattias Petersson (viiul ja elektroonika).

Loe veel.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud