Eksperimentaalmaterjalide labori näitus Mektorys!

Viimastel aastatel on disaini ja arhitektuuri distsipliinid võtnud kriitiliselt fookusesse materjaliteema. Oleme EKAs läbi viidud eksperimentaalsete ja praktiliste kursuste raames üritanud tudengeid suunata tööstuslike materjalide tagamaid avama ja seeläbi avastama iseseisva materjaliloome erinevaid võimalusi. Käesolevaks semestriks – ehk aasta lõpuni – avasime Mustamäel Mektory Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses näituse eksperimentaalmaterjalide labori töödest.

Kursuste käigus on valminud palju põnevaid edasiarendamise potentsiaaliga materjalikatsetusi, millest osasid soovime oma esimesel ülevaatlikul, kuid juba kolmandal järjestikusel materjalide näitusel laiemale publikule tutvustada. Kõik eksponeeritud materjalid on valminud viimase nelja aasta jooksul Eesti Kunstiakadeemias disaini ja arhitektuuri teaduskondades.

Erinevalt mitmetest plastidest, mis on disainitud kestma igavesti, on näitusel olevate materjalide kestvuse aeg kontrollitav olenevalt nende kasutamisest ja ümbritsevast keskkonnast. Mitmed projektid spekuleerivad tulevikuvõimalustega, kuid eksponeeritud materjalide seas on ka näiteid juba rakenduse leidnud materjalidest.

Lisaks on võimalik tutvuda nelja magistritööga, millest kolm tegelevad kohalike jäätmete väärindamise ja taas ringlusesse võtmisega ning üks spekuleerib siidi morfoloogiaga.

Näituse keskmes on seenemütseeli ja saepuru segust kasvatatud eksponeerimispind, mis on valminud sisearhitektuuri osakonna eksperimentaalmaterjalide laboris kevadel 2018.

Näituse eksponeerimise pinna autor: Kaisa Sööt

Näituse valmimisel aitasid kaasa EKA sisearhitektuuri magistrantuuri tudengid:
Ahmad Hussein
Tamara Istanbouli
Kadri Kallaste
Seyedeh Sarina Masoumi
Kristiine Špongolts
Andrea Lozano
Eva-Maria Truusalu

Juhendajad:
Annika Kaldoja
Erki Nagla
Kärt Ojavee

Näitus MEKTORY keskuses jääb avatuks aasta lõpuni.

Lahtiolekuajad:
esmaspäevast reedeni 8.30 – 21.00
laupäeval 10.00 – 18.00
pühapäeval suletud

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud