ERAMU. Arhitektuurne projekteerimine II, 01.–06.2020

Tutvu vihikuga SIIN

Tudengid otsisid kursuse jooksul vastuseid küsimustele: mida tähendab kesklinnas elamine 21. sajandil, kuidas mõjutavad muutunud elamise viisid eluruumi, milline on vananemist toetav ja kõigile ligipääsetav keskkond. Seejuures püüdsid juhendajad tudengeid tavapärastelt ja kulunud mõtteviisidelt kõrvale suunata ning uusi ja tavapäratuid teid katsetama juhtida.

Tudengid töötasid projekti juures individuaalselt ning tellija kirjeldus olid nende endi välja pakutud. Projekti puhul oli olulisel kohal ning suurimaks suunajaks eluaseme baasfunktsiooni kõrval lisafunktsioon. Selle eesmärgiks oli laiendada eramu mõistet ning luua eramu juurde ruum, mida tellijal on võimalus näiteks rendile anda. Nendeks funktsioonideks olid erineva kasutusviisiga stuudiod ja töökojad, näiteks tantsu- või massaažistuudio, fotopimik või ka taimekasvatuse sidumine hoonega.

Projekti teemakäsitlus andis võimaluse teadvustada ning kriitiliselt mõtestada Tallinna kesklinna piirkonda projekteeritava väikeelamu tüpoloogiat. Seepärast sai välja valitud kolm krunti just kesklinna hinnatud puitelamu piirkondadest: Kalamajast, Kassisabast ja Keldrimäelt.

 

Kursuse juhendajad: Liina Soosaar, Karin Tõugu

Vihiku koostajad: Patrick Liik, Aneth Traumann

 

EKA Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond, 2021

ISBN 978-9916-619-14-8 (trükis)

ISBN 978-9916-619-15-5 (pdf)

ISSN 2461-2359

 

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud