Töökeskkond

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond asub Pikal tänaval, Kanuti Gildi majas, 2. ja 3. korrusel, kus toimub valdav osa erialasest õppest. Siin asuvad tudengite stuudio ruumid, töölauad ning maketeerimise võimalused 3D printeri, laserlõikuri ja muude lihtsamate vahenditega. Siin on tagatud võimalus töötada 24h, 7 päeva nädalas, mis on loomingulistel erialadel sageli möödapääsmatuks tarviduseks.

Osad loengud ja joonistustunnid toimuvad ka teistes EKA majades, nii Estonia pst.-l kui Rüütelkonna majas Toompeal. Inseneri ainetes toimuvad mõned ained TTÜ ruumides Mustamäel, humanitaarainetes TLÜ ruumides Narva mnt.-l.

Arhitektuuri eriala igakevadised aastalõpu näitused on siiani toimunud naabermajas asuvas Draakoni galeriis.

VAHENDID

Osakonna strateegia infotehnoloogia osas on pakkuda tudengitele kõige värskemat projekteerimiseks vajalikku tarkvara, eeldades tudengitel oma piisava võimekusega sülearvutite olemasolu. Lisaks pakub osakond oma ruumides 3D printimise, laserlõikuse, lihtsamate maketeerimistööde ja A3 formaadis trükkimise võimalusi. EKA majades on eelneva kokkuleppe põhiselt võimalik kasutada ka puutöökoda ning mitmeid erialakeskseid väiksemaid töökodasid nii Disaini kui Vabade kunstide teaduskonnas.

3D labor